Klára Vytisková predstavuje piesne z albumu Love Is Gold vo video seriáli

Hoci hudobná scéna je kvôli aktuálnemu dianiu v neľahkej situácii a vo veľmi obmedzenom režime, hudobníci zostávajú v kontakte so svojimi fanúšikmi rôznymi online spôsobmi. Pozadu nezostáva ani Klára Vytisková, ktorej začiatkom marca vyšiel v Supraphone druhý sólový album Love Is Gold. Svoju fanúšikmi i kritikou vrelo prijatú novinku teraz charizmatická speváčka detailne predstavuje pieseň po piesni v špeciálnom video seriáli Behind The Song na svojom Instagrame a YouTube kanáli.

Myslím si, že za pesničkami cítiť emócie, ale nie každý si text preloží a niekedy z textu nie je jasné, čo všetko za vznikom a myšlienkou songu stálo. Témy pesničiek z Love Is Gold sú témy ľudského bytia, sú pre mňa veľmi osobné… Hovorila som si, však, že to ale rozhodne nie sú veci, o ktorých premýšľam iba ja. Chcela som ich zdieľať s tými, ktorí to cítia podobne, alebo len chcú svoju obľúbenú pesničku poznať do hĺbky, vysvetľuje speváčka koncept svojho video seriálu.

Fanúšikovia sa tak môžu dozvedieť zaujímavé detaily vzniku i pikošky zo zákulisia, napríklad o aktuálnom singli Just Be You, ktorý rotuje v českom rádiovom éteri, pecke Ice, ktorá album vlani predznamenala či podmanivom duete GoldAlbertom Černým z kapely Lake Malawi.

V týchto dňoch tiež veľa skladám, pretože je to inšpiratívna doba, plná nových emócií. V rodinnej zostave ja, môj manžel Roman a sestra Tereza sme nakrúcali live stream z našej kuchyne pre Vogue Czechoslovakia, ktorý sme si veľmi užili, čo dokazuje i záznam na mojom YouTube kanáli. Okrem toho, že pesničky vysvetľujem, rada im dávam i obraz, a tak momentálne chystám ďalší videoklip k budúcemu singlu z albumu, vyznáva sa s úsmevom speváčka.