Klip, EP a turné – veľkolepá kombinácia

Aj zlé rozhodnutie lepšie ako žiadne, spievajú Korben Dallas a Aneta Langerová. Že to myslia vážne, potvrdili hneď dvoma rozhodnutiami: vyrážajú spolu na turné a nahrávajú spoločné EP. V úvodnom singli Rozhodnutia sa predstavujú v celkom novej polohe.

Chlapci sa ma spýtali, či viem spievať po slovensky a rapovať. Po úvodnom šoku sa ukázalo, že to ide, hovorí s úsmevom Aneta Langerová. Z tejto pesničky ide čistá radosť, pri jej nahrávaní sme sa veľmi zabavili, uviedol frontman Korben Dallas Juraj Benetin. Spoločné pesničky budú rôznorodé – niektoré sú veselé, niektoré vážne, niektoré sú po slovensky, iné po česky, sú tam duety i skladby, kde spieva iba jeden z nás. Ale všetky ich spája snaha nájsť jedinečný spoločný výraz, ktorý sa bude líšiť od toho, čo robíme každý samostatne.

Hudba k piesni Rozhodnutia vznikala v prešovskom štúdiu Experientia, kde ju produkoval, zaznamenal a mixoval Ľuboslav Petruška, gitarista Korben Dallas. Cieľom bolo neobmedzovať sa žiadnymi zaužívanými rutinami, nahrávanie si vyslovene užiť a pri tom čo najvernejšie zachytiť živosť daného momentu a interakciu medzi hudobníkmi s ľahkosťou, akú zažívame pri hraní na koncertoch. Za seba môžem s nadšením povedať, že sa to úplne podarilo, hovorí Petruška. V súčasnosti sú dokončené tri skladby, koncom januára sa hudobníci opäť stretávajú na sústredení v Prešove, kde dokončia zvyšok materiálu. S Anetou Langerovou pocestuje na východ Slovenska i violončelistka a pesničkárka Dorota Barová, ktorá hrá v jej kapele a pôsobí s členmi Korben Dallas vo formácii Tugriki.

Videoklip k piesni Rozhodnutia vznikal pri nahrávaní spevov v štúdiu Cobra Sound v Rusovciach v Bratislave. Keď sme skončili s nahrávaním, povedali sme si, že zavezieme Ľuba na vlak do Prešova a cestou natočíme klip. Nastúpili sme s chlapcami do auta, moja dvorná fotografka Helena Kadlčíková si sadla na miesto spolujazdca, a keď sme o dvadsať minút neskôr zastavili na bratislavskej Hlavnej stanici, základ klipu bol hotový, hovorí Langerová. Cestou späť do štúdia si Langerová s Benetinom ešte zatancovali na parkovisku, tanečnou vsuvkou prispel i bubeník Ozo Guttler, pribudlo i niekoľko záberov z Prahy a podklady boli kompletné. I konečná podoba klipu je výsledkom česko-slovenskej spolupráce; spracovanie materiálu si vzal na starosť slovenský filmár Lukáš Kodoň.

Druhým singlom z EP bude pesnička Konečně. Celá nahrávka bude zverejnená pred začiatkom spoločného turné a bude dostupná v digitálnej distribúcii Supraphonu. Fyzický nosič vyjde v limitovanej edícii a predávať sa bude iba na koncertoch. Koncertný program na turné bude zložený z troch častí – okrem spoločného materiálu zahrajú Korben Dallas i Aneta Langerová so svojou kapelou vlastné skladby.

ANETA LANGEROVÁ & KORBEN DALLAS / TERMÍNY TURNÉ 2020:
24.03. Olomouc, S-klub
25.03. Ostrava, Akord
26.03. Brno, Sono Centrum
27.03. Pardubice, Žlutý pes
28.03. Praha, Palác Akropolis
03.04. Trenčín, Piano club
04.04. Banská Bystrica, Robotnícky dom
05.04. Košice, Tabačka
07.04. Žilina, Mestské divadlo
08.04. Bratislava, Majestic Music Club