Unikátna oslava výnimočného jubilea

Legenda slovenskej hudobnej scény, Richard Müller, spieva fanúšikom už neuveriteľných 40 rokov. Tento životný míľnik sa chystá osláviť sériou skvelých koncertov. Jarná časť turné je už zverejnená, tentokrát navštívi aj mestá, kde až tak často nechodí. Zaznejú staršie osvedčené hity, ale i novinky z aktuálnej tvorby. Po schodoch, Cigaretka na dva ťahy, Tlaková níž či Ako vták opustený nebom, Tahle jeden vteřina, Zmeškaný hovor – to sú skladby, ktoré stále oslovujú fanúšikov aj hudobných redaktorov rádií.

Hovorí sa, že štyridsiatka je vek, keď je človek na vrchole svojich síl. Byť však takúto dlhú dobu legendou hudobného neba nie je vôbec bežné a podarí sa to len niektorým umelcom. Som šťastný, že oslovujem publikum už 40 rokov. Väčšina nielen mojich pesničiek je o láske a tú asi ľudia akútne potrebujú a cítia, vraví Richard Müller. Milujem kontakt s publikom a mám rád atmosféru menších sál, nakoľko je v nich kontakt s publikom intenzívnejší. Hrám kdekoľvek ma chcú počuť, a preto sa teším, že zavítame aj do miest, kde sme už dlhšie nekoncertovali, uzatvára legendárny spevák.

Aj v rámci osláv sa práve počas turné na trhu objavia vinylové reedície dnes už kultových albumov skupiny Banket, debutu Bioelektrovízia a jeho nasledovník Druhá doba?!. Na vinylovej platni, ale i na CD oba albumy vyjdú 3. mája (pozn. red.).

40 rokov s Richardom Müllerom
26.04. Tatranská Lomnica
27.04. Dolný Kubín
28.04. Nové Zámky
29.04. Levice
05.05. Rimavská Sobota
06.05. Považská Bystrica
07.05. Martin
08.05. Banská Štiavnica

Eva Sládková / Propaganda House
Zdroj foto: archív Richarda Müllera