Klip nakrútili za 16 sekúnd a očarili Ameriku

Česká skupina Eddie Stoilow natočila klip k ďalšej piesni z ich najnovšieho albumu. Coming Home je po Sun Is Shining ďalším klipom z nahrávky Jupiter. Video, ktoré natočili za neskutočných 16 sekúnd, si vybralo niekoľko hudobných portálov v Amerike. Premiéra prebehla na serveri Pure Volume.

Ako Eddie Stoilow uvádzajú, natáčanie trvalo len 16 sekúnd. Cieľom totiž bolo zachytiť sedemdesiatmetrovú jazdu autom, počas ktorej možno oknom sledovať rôzne ľudské príbehy. „Natočiť videoklip za 16 sekúnd bola výzva, nielen remeselná, ale aj matematická. Šestnásť sekúnd reálny čas, 70 metrov, 3:30 stopáž, rýchlosť auta…,“ vymenoval kapelník David Šmídt. Skupina v spomalených záberoch klipu hľadá detaily ľudských emócií a pohybov, tak isto ako ľudstvo hľadá svoj vlastný rozmer alebo vesmír svoj pohyb.

0190295983369-eddiestoilow_jupiterAlbum Jupiter vyšiel tento rok na jar. Kapela, ktorá sa volá po balkánskom kozmonautovi, tvrdi, že názov Jupiter im prišiel úplne spontánne. „Pôvodne sme sa chceli odkloniť od vesmírnej tematiky, aj keď je nám viac než blízka od našeho založenia. Vesmáír si nás ale opäť pritiahol k sebe,“ doplňuje Šmídt.