Knechtová do filmu

Speváčka a skladateľka Katarína Knechtová má radosť zo života. Dokazuje to novinkou Život nás má rád, ktorá je ústrednou skladbou novej komédie Kavej. Autorkou hudby je samotná speváčka, text napísal Vlado Krausz. Klip má na konte režisér Michal Nemtuda, ktorý do neho použil aj zábery z filmu. V klipe si okrem speváčky zahrali herečky Jana KovalčikováAnna Jakab Rakovská.

Tvorcovia filmu ma oslovili koncom minulého roka. Nejaké nápady som v tom čase mala v šuflíku, no veľmi podstatné bolo pre mňa film najprv vidieť a navnímať. Po pozretí filmu som sa rozhodla, že do toho pôjdem a následne som oslovila Vlada Krausza na napísanie textu. Chcela som, aby skladba mala moderný aranžmán a zvuk, a aby v sebe niesla emóciu radosti zo života. Aby sme si napriek ťažkostiam, ktoré každodenný život prináša, vedeli s úsmevom na perách povzdychnúť, že ten život stojí za to, prezradila Katarína Knechtová.

S Vladom Krauszom sme do piesne a textu chceli dostať tému, ktorá súvisí priamo s filmom, jej nosnou myšlienkou je mať radosť zo života. Veľa sme komunikovali aj s Lukášom Zednikovičom, režisérom filmu. Na filme sa mi páči, že je to komédia a v týchto časoch, ktoré žijeme, si myslím, že je veľmi dôležité a dobré si niekedy oddýchnuť s nadhľadom práve pri takomto žánri. Navyše tematika je jasná – nezmyselnosť stereotypov a predsudkov, hovorí speváčka.

Nora Krchňáková / NK Factory