Kateřina Marie Tichá rozpálila plameň

Speváčka, skladateľka, držiteľka prestížnej Ceny Anděl, Kateřina Marie Tichá, na seba výrazne upozornila svojim debutovým albumom Sami (2020). Týmto pozoruhodným umeleckým počinom získala rešpekt odbornej verejnosti a zároveň mnoho nových nadšených poslucháčov a obdivovateľov. Teraz prichádza s prvou oficiálnou nahrávkou z pripravovanej novinky. Tá vzniká už v spolupráci s legendárnou kapelou Davida Stypku – Bandjeez. Pieseň Plamen sprevádza videoklip režiséra Ondreja Kudyna, ktorý predstavuje Katarínu nielen ako výnimočnú interpretku, ale prvýkrát aj ako tanečnicu.

Plamen je pieseň o divokosti a ženskosti. O tom, že je niekedy dobré žiť jedným okamihom. Neriešiť to, čo príde zajtra. Je o tom, že každý človek má v sebe pokojnú a jemnú stránku. Zároveň aj tú divokú a neriadenú. Je dobré si ich obe dovoliť. Vždy ma lákal tanec. Hneď som vedela, že k tejto piesni patrí. Pohybovo ma pripravila fantastická tanečnica Eliška Bolečková. Bolo to vlastne prvýkrát, čo som naozaj tancovala – a bolo to oslobodzujúce a inšpiratívne. Eliška mi myšlienku a víziu pesničky pomohla rozvinúť v pohybe, hovorí Kateřina Marie Tichá o svojej novej piesni.

Speváčka od vydania svojho prvého albumu ušla veľký kus cesty a v jej kariére sa udialo mnoho zaujímavých a dôležitých udalostí. Je potrebné spomenúť aspoň tie najzásadnejšie:

  • štart spolupráce dnes už s legendárnou skupinou Davida Stypku – Bandjeez
  • prestížna Cena Anděl v kategórii Objav roka
  • vystúpenie v pražskej Lucerne k 80. narodeninám Marty Kubišovej
  • prestížne vystúpenie na inaugurácii nového českého prezidenta Petra Pavla na Druhom nádvorí Pražského hradu

Medzitým speváčka nepretržite koncertovala. Jej emotívne vystúpenia v pražskom Lucerna Music Bare sú nezabudnuteľné. Produkcie nového albumu sa ujal (tak ako aj v prípade prvotiny) producent Ondřej ODD Turták. Materiál na nový album je pripravený a nahrávanie je v plnom prúde. Vydanie sa očakáva v januári budúceho roka vo vydavateľstve Singlton.