Klusovci vydávajú minialbum, výťažok z predaja poputuje na charitu

Pesničkára Tomáša Klusa inšpirovala súčasná situácia k zloženiu piatich piesní, ktoré vydáva na špeciálnom digitálnom minialbume nazvanom Pět pohromadě. Tomáša a Tamaru Klusových veľmi teší spontánna vlna solidarity, a tak sa rozhodli, že finančný výťažok z predaja EP venujú na zbierku Nadačného fondu pomoci, ktorá beží na charitatívnej platforme znesnáze21.

Sú to také naše príSpevky k vlne solidarity a pospolitosti, ktorá nás zaliala ruku v ruke s ťažkou skúškou pandémie. Dotýkame sa v nich tém, ktoré sú, verím, spoločným menovateľom väčšiny a ja osobne verím, že z celej situácie vyjdeme nielen múdrejší o to, ako poraziť neviditeľného nepriateľa, ale predovšetkým o to, že uvidíme veľa viditeľných priateľov a hrdinov v ľuďoch, o ktorých by sme to pred tým vôbec nepovedali. Trebárs i sami v sebe. Či v nenávidenom susedovi, šéfovi s divnými názormi, alebo pani predavačke z obchodu oproti. Veľmi dúfam, že naše pesničky urobia radosť doma a vďaka vašej láskavosti pomôžu tam, kde je to v tejto chvíli najviac potrebné, hovorí Tomáš Klus.

EP Pět pohromadě obsahuje piesne: Lalalalalala, Domanásmáš, Krakeni, rodiNám, Covid. Piesne naspievali Tomáš a Tamara Klusoví, ktorí sa doprevádzajú na gitare a klavíri. Na nahrávke pesničky Covid sa podieľal basgitarista Jan Lstibůrek zo sprievodnej kapely Tomáša Klusa Cílová skupina.

Neviem šiť. Neviem tlačiť na 3D tlačiarni. Neviem ani veľmi organizovať veci. Vlastne viem iba písať pesničky. Moje dievča začalo šiť, keby mala tlačiareň, tak tlačí a zorganizovala toho veľa i napriek tomu, že mi po ôsmich rokoch intenzívneho naliehania podľahla a nahrala so mnou platňu. Karanténne podmienky neumožňujú odovzdať sa vám inak, než podomácky, ale vzhľadom na to, čím sa snažíme prispieť do diskusie, to tak vlastne asi malo byť. Album sa volá Pět pohromadě, pretože tak sme a dúfame, že vám prinesie radosť a potešenie. Ďakujeme vám všetkým za to, ako dobre sa nám tú ťaživú situáciu darí spolu znášať. Kiež by sme sa takto dobre znášali i v stavoch bez tiaže, dodáva Tomáš Klus.