Kodym kúril v moteli, Lucie to zužitkovala na novom albume

Skupina Lucie sa po dvadsiatich rokoch vrátila k legendárnemu projektu Lucie v Opeře. Tentoraz s výraznejším využitím symfonického orchestra, navyše v nových aranžmánoch. Z úspešného jesenného turné vznikla nahrávka najúspešnejších skladieb a práve vychádza vo forme nového albumu, spolu so špeciálnymi bonusmi v podobe vybraných sympho remixov najväčších hitov spracovaných úspešnými českými a slovenskými producentmi.

Album avizuje, po septembrovom remixe legendárnych Černých andělů, a následne novom spracovaní hitu Nejlepší, kterou znám, ktorý získal priliehavejší operný kabát, ďalší legendárny song Dotknu se ohně, ktorým koncerty vrcholili.

Na kopčeku v Motole bol roku 1965 postavený Motel Stop, podľa návrhu prof. Ing. akad. arch. Aleny Šrámkovej, v štýle brutalizmu. Vo svojej piesni V motelu v Motole spieva o ňom Ivan Mládek, ale tiež  Karel Gott v skladbe Půlnoc v Motelu Stop. Tak, a práve tam som pracoval za vlády dr. Gustáva Husáka v koksovej kotolni ako kurič. Pri pohľade  do plameňov mi začali napádať prvé motívy a slová pre pieseň Dotknu se ohně. Písal sa január 1989, spomína na vznik dnes už kultovej piesne Robert Kodym.