Novozámocká kapela Luisville Story predstavuje klip Pasca

Chlapčenská electro-rock/metal corová kapela s názvom Luisville Story prichádza na scénu rovno s videoklipom k piesni Pasca. Nakrúcali v Komárne, v starej teplárni v mínusových teplotách. Aj napriek tej zime to bola príjemná a zábavná skúsenosť pre kapelu, ktorá sa snaží preraziť na Slovensku so slovenskými skladbami.

Kapela Luisville Story si svoj názov vybrala z pragmatických dôvodov. Luisville je v angličtine Ľudovítov, čo je časť obce Palárikovo (okres Nové Zámky), kde sa nachádza skúšobňa mladých ambicióznych muzikantov a story je v angličtine príbeh. Čiže Príbeh z Ľudovítova. Chlapčenskú kapelu tvoria štyria nadaní hudobníci v zostave: David Števár – leader kapely/basgitara, Robert Vida– spev/gitara, Stanislav Nyrvi Dragúň – gitara, Mojmír Mojo Ivaniš – bicie.

Líder kapely, David Števár prezradil ako kapela vznikla: Kapelu som založil 14. marca 2017 s gitaristom Stanislavom Dragúňom. Neskôr sme cez inzerát našli speváka, Roberta Vidu, ktorý nás presvedčil o svojich speváckych kvalitách, a tak isto sme cez inzerát našli nášho bubeníka, Mojmíra Ivaniša. Bola to pekná zhoda náhod.

Hudba lídrovi Davidovi Števárovi učarovala už v detstve. Ako desaťročný začal chodiť na klavír a neskôr pokračoval hrou na gitaru. Niekoľko rokov sa venuje aj hre na basgitare, ktorú študuje aj na súkromnej umeleckej škole. David je študent na vysokej škole so zameraním na hudbu a zvukový dizajn, čo je už jeho druhá vysoká škola. Od štrnástich rokov hrával v rôznych kapelách a naposledy hral v Metropolise na čele s Jimim Cimbalom. Vývoj však nemožno zastaviť, teraz už má vlastnú kapelu – Luisville Story. Na hudobnej kariére ho láka práve to, že robí čo ho baví a čo ho napĺňa – hudbu.

Inšpirácie na pesničky berie kapela z bežného života. Texty píše spevák Robert Vida a hudbu si tvorí spoločne partia hudobníkov.

O tom, či kapela pripravuje aj album, opäť hovorí najpovolanejší David Števár: Samozrejme. Pripravujeme svoj prvý album, kde bude dvanásť našich skladieb. Album nahrávame u Jimmiho Cimbalu v Randal Group Production. Bude plný prekvapení a mal by vyjsť koncom tohto roku. Veríme, že tomu budú predchádzať koncerty, kedy a kde sa dozviete z našej facebookovej stránky.