Stále sa pýtam

Keď Denis Kolek predstavil skladbu prvý raz chalanom v skúšobni v akustickej verzii, všetci sa zhodli na tom, že z nej môže byť hit. To človek cíti, či je to pesnička s potenciálom vytvoriť boom v sezóne, prípadne sa môže nenápadným tempom udržať po generácie, hovorí o novinke Stále sa pýtam kapela Dany Moment.

K skladbe Stále sa pýtam ma viažu obzvlášť silné citové väzby. Jej prvé verše som napísal na začiatku nášho vzťahu so Sarah, ktorá je mojou snúbenicou a o pár mesiacov sa stane i manželkou. V januári tohto roku to budú štyri roky, odkedy sme spolu. V pesničke opisujem pocity, ktoré som prežíval, keď som ju stretol, ako aj okolnosti, ktoré sa v tom čase udiali. Naše prvé stretnutie sa odohralo u Sarah doma, pod jej oknom pri záhone ruží, kde padol prvý bozk. Pocity boli síce rozmanité, no vzájomne prepojené. Na jednej strane sa vo mne objavila neistota, ktorú vyjadruje aj názov piesne Stále sa pýtam, na druhej strane potom túžba po láske, vzťahu a spoločnej budúcnosti, konkretizuje doslova zásadné momenty k napísaniu piesne Denis Kolek.

Keď príde inšpirácia, nemôžem si pomôcť a musím písať. Boli chvíle, keď som sa snažil potláčať impulzy a nepísať toľko o láske, avšak to mi neprospievalo. Potláčal som tým v sebe ďalšie nápady, ktoré sa vo mne skrývali, priznáva skúsený hudobník a dopĺňa, že každý nový nápad otvára nové dvere a posúva ho vpred. Netreba sa tomu brániť.

Mgr. Andrea Čurná