Koncert For You bude plný hitov

Pätica hudobníkov predstaví 13. marca v Dome kultúry Lúky v Bratislave hity Nenahraditeľná, Lady Carneval, Sestrička z Kramárov či Unikát. Slovenský Pentatonix, ako kapelu nazývajú, zaspieva vlastné autorské acapella skladby aj ďalšie svetové hity ako Senorita či Shallow.

Aj keď koncertujeme veľa, tento koncert je pre nás výnimočný, nakoľko je to náš vlastný. Ľudia nás stretávajú na firemných akciách, akciách miest a obcí. Toto bude však náš samostatný koncert a my sa už naň veľmi tešíme, neskrýva radosť Milan Masiarik.

Na tomto koncerte zaznejú skladby, ktoré na predošlých koncertoch nezazneli. Ľudia sa tešia na naše pecky a na naše známe covery, tak tie nebudú určite chýbať. Využijeme priestor, že máme vlastný – samostatný koncert a zaspievame spolu s publikom naše vlastné autorské skladby. Ako bonus vždy máme zo sebou aj divákmi žiadanú pieseň Petróleum lámpa od známej maďarskej skupiny Omega, prezradila speváčka Katalin Lantos Borbély.

V šou kapely For You nemôže chýbať megahit Nenahraditeľná, ktorý skupina naspievala so speváčkou Simou Martausovou.

Celá spolupráca so Simou vznikla veľmi spontánne. Sima pripravila demo, kde spievala a hrala na klavíri. Nám sa to zapáčilo a začali sme to rovno nahrávať. Skladba teda vznikla v štúdiu a až na jednu výnimku to je čisto štúdiová spolupráca, vysvetľuje Andrej Mann.

Koncerty bez tejto piesne si už nevieme predstaviť, ba dokonca aj v zahraničí to za každým zaspievame. V Maďarsku, v Rakúsku alebo v Nemecku vždy povieme o čom je táto skladba, ako vznikla, prečo ju spievame a prečo ju považujeme za svoju… V januári to boli dva roky, čo sme sa prvýkrát stretli so Simou. Na jednom benefičnom koncerte sme si padli do oka. Pravdupovediac sme sa milo prekvapili, vo sne sme si nemysleli, že pieseň bez hudobných nástrojov sa stane hitom, že rádia ju budú hrávať dennodenne aj viackrát, že nás ľudia zastavia v obchodoch a zagratulujú k výbornej spolupráci a výkonu. A 13. marca si ju zaspievame s našim publikom, s našimi fanúšikmi, s našimi kamarátmi, teší sa Katalin Lantos Borbély.