Koncerty Od Lady Carneval k Draculovi

Hudobní fanúšikovia sa môžu tešiť na jedinečné koncerty. Veľkolepá hudobná show Od Lady Carneval k Draculovi. Pocta dvom legendám a ikonám česko-slovenskej hudobnej a muzikálovej scény. Hudobnému skladateľovi Karlovi Svobodovi a režisérovi Jozefovi Bednárikovi, ktorí významnou mierou ovplyvnili vývoj hudobnej a divadelnej scény na území Českej a Slovenskej republiky.

Tri koncerty sa uskutočnia vo veľkých halách v Žiline, Košiciach a Bratislave. Budete mať jedinečnú možnosť vidieť top českých a slovenských umelcov, ktorí vzdajú hold tvorbe majstrov.
Na jednom pódiu sa stretnú Helena Vondráčková, Jiří Korn, Leona Machálková, Daniel Hůlka, Nela Pocisková, Petr Kolář, Juraj Bača a Martin Chodúr.

Benefičný galakoncert z najväčších popových, filmových a muzikálových hudobných hitov doplní veľkoplošná videoprojekcia s dobovými zábermi aj komentármi súčasníkov oboch tvorcov. Hudobné čísla bude sprevádzať Štátny komorný orchester pod taktovkou Adriana Kokoša. Nebudú chýbať svetelné efekty, scénický tanec, ani rozhovory s umelcami, zábery z príprav muzikálov, nahrávania hudby, ukážky z filmov, dokumentárne zábery z divadelných skúšok a oveľa viac.

Páni Svoboda i Bednárik boli vo svojom fachu géniovia, povedala pre LepšíDeň.sk Helena Vondráčková. S pánom Bednárikom som však okrem Let´s Dance nemala možnosť spolupracovať. Veľmi si obidvoch vážim za prínos československej kultúre. S Karlom Svobodom som sa poznala od 60. rokov, kedy sme obaja začínali kariéru v divadle Rokoko. Napísal mi mnoho krásnych pesničiek a absolvovala som s ním svoj prvý výlet do zámoria, do Rio de Janeira, kde som spievala jeho hit Vzdálený hlas a vybojovali sme si miesto v prvej desiatke zo 45 krajín celého sveta.

Časť výnosu z koncertov Od Lady Carneval k Draculovi venuje organizátor Nadácii Kvapka Nádeje a Nadácii Jozefa Bednárika.

Večer bude rozdelený do troch celkov. Prvá približne 30 minútová časť bude venovaná populárnym piesňam a hitom Karla Svobodu. Druhý 40 minútový blok bude zameraný na filmovú a televíznu hudobnú tvorbu. Tretia a najväčšia časť v rozsahu 60 – 70 minút prinesie muzikálovú tvorbu Karla Svobodu s dôrazom na jeho spoluprácu s režisérom Jozefom Bednárikom. Vstupenky, o ktoré je už teraz veľký záujem, si možno objednať na predpredaj.sk.

Koncerty od Lady Carneval k Draculovi:
20.10.2018 Žilina, Tipsport Aréna
24.10.2018 Košice, Steel Aréna
07.11.2018 Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu