Koubková nie je škebľa na útese, nečaká a nahráva skvelé piesne

Jana Koubková je synonymom českého džezu. Aj keď toto škatuľkovanie nemá príliš v láske. Dôvod? Jana Koubková totiž dokáže ustáť na relatívne malom priestore hneď niekoľko žánrových odbočiek bez toho, aby album ako celok pôsobil rozbito.

Jej aktuálna novinka A tak si jdu… je toho jasným dôkazom. Prostredníctvom tuctu piesní si Koubková dokáže odskočiť k niekoľkým žánrom, čím prináša absolútne oslobodzujúcu žánrovú pestrosť, samozrejme, aj s veľkým nádychom džezu. Celok napokon spája jej spevácky prejav, entuziazmus a citeľné nadšenie z toho, že táto nahrávka vznikla, čo následne prenáša na poslucháča, ktorý musí byť z tejto prekvapivej novinky jednoducho nadšený.

57a1e4771Džez, scat, blues, ale aj rockové kúsky sú súčasťou tejto nahrávky, na ktorú si speváčka zložila hudbu sama, alebo v spolupráci s Romanom Hampacherom, členom jej sprievodnej kapely. Texty si písala prevažne svojpomocne a písala si ich doslova na telo. Fakt, že sa ich prostredníctvom neštíti robiť si srandu sama zo seba (Čekám jak škeble na útesu), dáva tejto nahrávke ďalší rozmer.

Plná energie, nadšenia zo spievania a lásky k muzike. Taká je nová Jana Koubková, ktorej aktuálna novinka A tak si jdu… patrí medzi najväčšie albumové prekvapenia vydavateľstva Supraphon v tomto roku.

70%
Pavol Božík

Tracklist albumu A tak si jdu…
A tak si jdu…
Třináct je tucet
Šípr
Hořela hora
Vrátek
Hvězdy nesvítí
Táhne táhno
Země se otřásá
Ponad
Tvá pýcha mě mýchá
Retro kecy
Čekám jak škeble na útěsu

Vydavateľstvo: Suprahon
Digitálny predaj: Supraphonline.cz
Rok vydania: 2016
Celkový čas: 43:24
Počet piesní: 12