Krásna novinka od skupiny Hex

Foto: Braňo Šimončík

Skupina Hex má nové Srdce. To je názov aktuálneho singla a nového klipu obľúbenej bratislavskej kapely. Skvelý text pretavila skupina do silného a emotívneho klipu, v ktorom účinkuje len spevák, autor hudby a producent Peter Ďuďo Dudák. Srdce a aj ďalšie megahity zaznejú 19. decembra na Vianočnom koncerte v bratislavskom Štúdiu L+S. Ide o jediný samostatný koncert kapely do konca roka a v predaji je iba 200 vstupeniek.

Prvý hudobný nápad na skladbu Srdce je už pár rokov starý a je to klavírny riff z úvodu, okolo ktorého som začal na Fefeho hotový text nabalovať slohy a postupne aj refrén. Je to pieseň, pri ktorej som celkom dlho hľadal finálny tvar a melódie spevu. Charakterom je to skôr vážnejšia skladba, čo vychádza aj z textu. Ten rieši, že aj keď už v našom veku kopec vecí vnímame negatívne a len máločo nás prekvapí, naše srdce ešte stále bije, a stojí za to nebáť sa a žiť pokiaľ možno naplno, vysvetľuje Ďuďo.

Unikátny album Tebe vyšiel presne pred rokom a skupina ho vydala v tvare knihy. Okrem skladby Srdce sú na ňom úspešné single Oteckovia, Nezaspím a Ľahký song.

Text piesne vznikol relatívne dávno. Mal som ho v zásuvke a páčil sa mi. Je o tom, ako si najbližší ľudia vedia dlhodobo ubližovať a strpčovať si navzájom život. Deje sa to v celej spoločnosti a nemusia to byť iba životní partneri, vysvetľuje textár a gitarista Fefe.

Srdce je na pomery Hexu celkom epická skladba, tak sme chceli čo najjednoduchšie video. Tybyke s Yxom prišli s nápadom nakrútiť iba detail mojej tváre pri spievaní a k tomu pár záberov na použité nástroje a mám pocit, že nakoniec z toho vyšiel celkom silný klip. Na nič sa v ňom nehrám, jednoducho iba spievam text skladby. A Tybyke to veľmi pekne postrihal a nafarbil, je to makač, dopĺňa Ďuďo.