Kristína Smetanová s novým singlom

Verejnosť ju pozná ako koncertnú klaviristku. Okrem hrávania klasiky sa však zaoberá aj inými štýlmi. Kristína Smetanova znovu vstúpila do úlohy Kriss Krimm v skladbe Purify Me. V nej sa vyrovnáva s novou etapou vo svojom živote.

Popritom ako hráva Prokofieva, Honeggera, Beethovena, tak sa zaoberá aj chytľavou popovou piesňou. Kristína Smetanová je vyštudovaná klaviristka, ktorá od klasiky prechádza až po rôzne elektronické fúzie – napríklad v najnovšom projekte Quatro Emocione. Popritom ako hráva v koncertných sálach, upravuje covery v originálnych aranžmánoch ako Chick2Chick trio, či hosťuje u interpretov ako Richard Müller, Katarzia, Tolstoys, Genius Locci, venuje sa aj vlastnému projektu. Svoje sólové ambície napĺňa pod pseudonymom Kriss Krimm, pod ktorým už zasvietila energickou hitovkou Wheels s videoklipom z exotickej Kostariky a baladickou A psi brešú na poliach.

Kristína sa rozhodla vrátiť ako Kriss Krimm so skladbou Purify Me, ktorá vznikla v pomerne prelomovom období jej života. Po tom, čo sa osamostatnila a začala bývať sama, spolu so samotou prišla aj ideálna pôda na sebapoznávanie a seba rozvíjanie. Otvorili sa dvere novým možnostiam a priateľstvám a práve jeden z týchto vzťahov opisuje v novom singli.

Je o surovej úprimnosti bez cenzúry, ktorá mi umožnila spoznať človeka hlbšie ako kohokoľvek predtým a bolo to vzájomné. Ľudia v mojom veku už kadečo zažili a nie všetko sú pekné príbehy, či už vlastným alebo cudzím pričinením, preto je upokojujúce zistiť, že niekto vás príjme aj napriek všetkému, ozrejmuje speváčka.

Nikdy som od Kriss Krimm úplne neodišla, je to moja súčasť celé tie roky, len mi do cesty prichádzali iné hudobné projekty, ktoré mi v daných momentoch pripadali atraktívnejšie. Sama som nemala predstavu, kam chcem svoju tvorbu posúvať a cítila som, že najprv potrebujem nasávať hudbu, učiť sa, pracovať najmä na svojom interpretačnom umení a hudobnom vkuse, odpovedá speváčka na otázku, prečo sa rozhodla znovu oživiť projekt Kriss Krimm.