Koruna bola len začiatok Totally Nothin

Mladý český rapper a talentovaný producent s koreňmi v hardcore scéne Totally Nothin sa opäť hlási o slovo po jesennom vydaní EP Koruna z trní. V posledných týždňoch vypustil hneď dva klipy Pompeje (feat. Dorian, Skelly) a Mami, podívej (feat. Vercetti), ktoré zhodne atakujú hranicu 100 000 vzhliadnutí na YouTube. Juhočeský rodák s potenciálom stať sa hlasom časti svojej generácie si okrem toho tiež zahosťoval v novej piesni a klipe fiedlerski bugs bunny, kde si podelil vokály s Marcellom. Teraz Totallymu vychádza tretie EP s množstvom zaujímavých a na scéne etablovaných hostí. Predzvesťou nového EP boli spomínané klipy, pričom druhý menovaný (Mami, podívej) je titulným singlom a klipom celého minialbumu.

EP Mami, podívej sa odlišuje od všetkej mojej doterajšej tvorby pravdepodobne väčšou zrelosťou. Cítim z toho čiastočné vyrovnanie sa s mojimi mentálnymi poruchami a závislosťami. Dlho som to všetko popieral.  Je tam tiež cítiť určité moje odlúčenie od stoka subkultúry. Pretože posolstvo každého druhého tracku je, že chcem stále viac, a nikdy nezastavovať i napriek týmto problémom. Okrem obsahovej časti som sa pri tomto projekte dosť posunul po zvukovej stránke a trúfnem si povedať i po technickej, hlavne čo sa týka flow, barov a štýlu, ktorým som všetko nahrával, komentuje svoju novinku mladý český umelec.

V porovnaní s predchádzajúcim EP Koruna z trní nájdeme na novom EP Mami, podívej viac featuringov, vrátane niekoľkých úspešných a v rámci českej scény uznávaných mien ako Dorian, Grey256, Vercetti, Skelly, semspoko či Forest Blunt. Vzniklo to tak nejako prirodzene. Interpreti, ktorých som prizval na featy, sa stotožnili s tým, čo v tracku opisujem, prípadne sme track urobili spolu priamo na mieste. Vedel som, že k určitým témam majú tiež čo povedať, doplnil Totally Nothin.

O charaktere nahrávky čo-to napovedajú i prvé dva videoklipy, Pompeje a titulný Mami, podívej, ktoré sám raper charakterizuje takto: Pompeje vnímam ako také pozitívnejšie navodenie celkovej atmosféry EP, aby bolo hneď od začiatku jasné, že som sa posunul a hodlám žiariť ako star i napriek všetkej možnej nepriazni. Mami, podívej je obraz doby. Obraz našej generácie.