Splnený detský sen

Obľúbený spevák Miro Jaroš oslávil deň detí spôsobom, ktorý je jeho srdcu blízky – hudbou. Pri tejto príležitosti zverejnil nové video k piesni Tancuj. Už názov skladby predurčuje, akým smerom sa bude videoklip uberať. Spevák však nezostal nič dlžný svojej povesti a so svojím dvorným režisérom Pierrom Lexis sa opäť prekonali! Mnoho detí spevákovi píše, že ich snom je účinkovať v jeho videoklipoch. Kto by však čakal, že Miro splní sen hneď niekoľkým stovkám detí?!

Nahrať a postaviť pesničku na bubnoch bol už dlho môj sen. Keď som spoznal bubnovú šou Batida, hneď sa mi zapáčila ich energia a dohodli sme sa, že spolu niečo nahráme. Po tom, ako sme s Randym pesničku napísali, sme už experimentovali v štúdiu spolu s Batidou a bubnami. Tak ma to chytilo, že som napísal text o tancovaní. S deťmi z Prešova sme ju nahrali a Randy ju zmixoval a dokončil. Vyšla z toho energická pecka, ktorá patrí medzi moje najobľúbenejšie na albume Disko. Rozhodol som sa, že ju vydáme ako darček na Deň detí pre všetkých bez ohľadu na vek, opisuje Miro Jaroš vznik piesne, pri ktorej nahrávaní sa v štúdiu naraz ocitlo vyše desať bubeníkov.

Nový videoklip je azda najväčšou produkciou, do ktorej sa Miro Jaroš a jeho tím pustili. Tancuje v ňom takmer 300 detí a dospelých a sú v ňom snáď všetky tanečné štýly, dd ľudoviek až po hip hop.

Video vzniklo behom jedného dňa. Denné scény sa nakrúcali v bratislavskom Parku Andreja Hlinku. Robili sme taký rachot, že sa susedia prišli na nás pozerať. Niektorí sa pridali aj do tanca. Jedna pani sa chcela vyspať a tak sa prišla spýtať, dokedy ešte budeme robiť hluk. Napokon bola veľmi milá a popriala nám, nech videoklip všetkých teší, že oni to doma ešte vydržia, spomína spevák na veselé momenty.

Miro Jaroš je, okrem pravidelného zásobovania fanúšikov novými klipmi, známy i tým, že je neustále aktívny i v koncertovaní. Čoskoro odštartuje jeho Disko turné. Práve prebiehajú skúšky. Je to náročné, no nadšenie nás povzbudzuje. Okrem stálej zostavy sa k nám tentoraz pridajú aj trubkári, prvýkrát na pódiu budeme mať aj detských tanečníkov a vystúpi aj bubnová šou Batida. Tieto výnimočné koncerty pre celé rodiny odohráme v amfiteátroch len v piatich mestách, predstavuje Miro Jaroš dramaturgiu podujatí.

Turné odštartuje 9. júna 2024 v Bratislave, v piatok 14. júna 2024 zaspieva v Martine, o týždeň 21. júna 2024 v Nových Zámkoch. 16. augusta 2024 to so svojím tímom rozbalí v Banskej BystriciDisko mánia vyvrcholí 24. augusta v Košiciach.

Janka Marczellová