Kristina Tran spojila v piesni dve emócie

Exotická a éterická. Taká je nielen samotná speváčka, ktorá dlhé roky pôsobila pod umeleckým menom Layla, ale taká je aj jej najnovšia tvorba. Nová skladba Na dne síce nemá príliš pozitívny názov, no celkový vizuál s textom nesie krásny životný odkaz. Speváčka opäť týmto songom potvrdila, že jej hlas a text nie je pre typického komerčného poslucháča.

Takmer pred 4 rokmi odišla zo slovenskej scény speváčka Layla, ktorá v tele tej istej umelkyne ožila, ale už pod svojim vlastným menom – Kristina Tran. Po debutovom singli Nedotknuteľní prichádza s novým klipom k piesni Na dne, ktorý je úplne iný ako jej predošlé piesne, no pritom hlavná myšlienka, s ktorou skladá krásna speváčka svoje songy ostáva rovnaká.

Skladba, aj keď sa podľa názvu zdá, že bude skôr o smutnej emócii, nie je pochmúrnou baladou o živote, ale práve naopak, je o pozitívnej perspektíve, ktorú si má človek uvedomiť, keď je na svojom pomyselnom dne.

Keď som počula prvýkrát skladbu, hneď som sa zaľúbila do hudby a za deň zo mňa vyšli k tomu slová. Netvrdím, že som nezažila svoje dno, no táto skladba nie je o mne, figurujem v nej ako pozorovateľ, vysvetľuje samotná speváčka.

Na dne je song o ľuďoch, ktorí sú v tom svojom dne úplne stratení. Vidíme okolo seba toľko zbytočne vyhrotených situácií, ľudí nahnevaných na úplné zbytočnosti, vidíme neustále, ako nás ovplyvňuje táto doba a snaží sa nás manipulovať k svojmu obrazu. Keď tomu prepadneme, ideme až na dno svojich psychických síl, no netreba to brať ako niečo negatívne, práve naopak. Ide síce o najemotívnejšie uvedomenie sa, no práve vtedy vieme spoznať a nájsť svoju rovnováhu v živote, či práci. Síce je to klišé veta, no len preto, že je na 100% potvrdená: všetko má svoj uhol pohľadu, uzatvára Kristina Tran.