Kronerovská legenda Kubo sa vracia ako muzikál

Juraj Bača, Ján Jackuliak, Tomáš Palonder, Karol Čálik, Lucia Vráblicová a Jakub Jablonsky, dohromady 22 účinkujúcich, 10 hercov a 10 tanečníkov si zahrá v novom česko-slovenskom muzikáli Kubo. Muzikál je verný pôvodnému divadelnému spracovaniu a zároveň preberá to najlepšie z legendárneho filmu. Réžiu si zobral na starosť Albert Vlk a jedinečnosť predstaveniu dodajú originálne piesne skvelej Simy Martausovej, aranžmány Petra Uličného a energická choreografia Martina Urbana. Muzikál bude mať premiéru 20. a 21. mája 2018 v Dome Umenia v Piešťanoch. Následne poputuje za fanúšikmi po celom Slovensku.

Kubo je jednou z filmových a divadelných klasík, ktorú pozná každý Slovák. Je plný čarovných momentov, ktoré postupom času zľudoveli a prenášajú sa z generácie na generáciu. Kubo a jeho Anča, ja mám nožík teraz opäť ožije v novom muzikálovom spracovaní.

Muzikál Kubo ma oslovil svojou výpoveďou a najmä tematikou folklóru, dynamickými folklórnymi tancami. A samozrejme nezabudnuteľná rola Jozefa Kronera ako Kuba. Muzikálom chceme vzdať hold tomuto velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény, pretože tento rok je 20. výročie jeho úmrtia, hovorí producentka muzikálu Gabriela Urbanová.

Nové Česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého je oslavou slovenského folklóru a slovenských tradícií. Toto živé, energické a zábavné predstavenie vtiahne divákov do deja, ktorý dôverne poznajú a obohatí ho o prvky moderného hudobno-tanečného divadla.

Z môjho pohľadu je to projekt, ktorý nielen nadväzuje na tie najlepšie inscenácie hry Jozefa Hollého. Príbeh, ktorý nijako nestráca na svojej aktuálnosti. Dnes je predsa majetok a honba za ním možno ešte väčším božstvom ako voľakedy a navyše prináša na javisko originálnu modernú komponovanú hudbu, ktorá vychádza z autentického slovenského folklóru a príťažlivé spevácke a choreografické kreácie. Pridanou hodnotou bude účinkovanie nielen slovenských, ale aj českých hercov, spevákov a tanečníkov. Som presvedčená, že tento sviatok divadelného umenia prispeje nielen k propagácii slovenského folklóru a divadla, ale neobyčajným spôsobom aj k oslavám stého výročia spoločného štátu Čechov a Slovákov, povedala tútorka muzikálu Zuzana Kronerová.

Muzikál Kubo uviedlo po prvýkrát Divadlo Nová scéna v rokoch 2009 – 2010 ako koprodukčný projekt Novej scény a SĽUKu v réžii Martina Ťapáka. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal, a to na všetky predstavenia, ktoré sa od mája do júla uskutočnia po celom Slovensku…

20.05. Piešťany – Dom umenia
21.05. Piešťany – Dom umenia
26.05. Čadca – Dom kultúry
27.05. Žilina – Dom Odborov
28.05. Martin – Kino Strojár
29.05. Žilina – Dom odborov
30.05. Považská Bystrica – Športová hala
01.06. Banská Bystrica – ŠH Štiavničky
02.06. Prievidza – Športová hala
03.06. Trnava – amfiteáter
11.06. Dolný Kubín – Dom kultúry
12.06. Ružomberok – Športová hala Koniareň
14.06. Partizánske – Športová hala
07.07. Myjava Amfiteáter – Trnovce
08.07. Kežmarok – Deň európskych remesiel