Pokoj, pokora a zmierenie

Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil lyrics video k skladbe Lietaj. Zábery prírody v kombinácii so spevákovou siluetou podčiarkujú intimitu skladby, ktorá je súčasťou jeho posledného štúdiového albumu …na lepšie časy….

Po zverejnení videoklipov a úspechu skladieb Tancuj mi, Najviac, Život je boj, Zmiluj sa, či Áno, rozumiem, z najnovšieho albumu speváka, košický spevák, známy, okrem obrovského talentu aj tým, že fanúšikov zásobuje videami na veľmi vysokej úrovni, dvihol latku lyrics videí na ďalšiu úroveň. Priaznivcom slovenskej hudby naservíroval vizuálny zážitok. Hrané lyrics video k piesni Lietaj, nádhernými, pritom pomerne jednoduchými zábermi zachytáva a vyzdvihuje intimitu piesne.

Pesnička Lietaj vzišla z dielne Adamcových dlhoročných spolupracovníkov a kamarátov zároveň – Tomiho Okresa, ktorý skladbu zložil a ako aj všetky piesne z albumu produkoval, o text sa v tomto prípade postaral Vlado Krausz. Pre mňa sú Tomi a Vlado overené autorské duo. Výborne sa mi ich spoločné skladby spievajú, hovorí spevák.

O čom skladba je, by Lukáš nechal na každého osobné vnímanie, významov môže mať viacero. Ja v nej vidím a počujem niekoho, kto na mňa dáva pozor zhora. Možno že aj niekoho, kto so mnou už nemôže byť. Niekoho, koho nosím v srdci a myšlienkach. Niekoho, kto mi vyčarí úsmev pri spomienke naňho. Niekto v nej môže vidieť svojho anjela strážneho, niekto zasa lásku, vysvetľuje spevák, čo pieseň vyvoláva v ňom.

Lukáš má s albumom …na lepšie časy… ešte ďalší plán. Chcel by som natočiť ešte jeden klipík a tým album uzavriem, hovorí a zároveň prezrádza, čo bude nasledovať. Na novej produkcii skladieb, s mojimi overenými parťákmi, sa už pracuje. Teším sa na výsledky. Teším sa na reakcie fanúšikov a hlavne na koncerty a kontakt s ľuďmi.