Kryštof prekvapujú tanečným Halywůdom

Halywůd je už ôsmym radovým albumom kapely Kryštof, ktorý dáva jasne najavo, že sa fanúšikovia tejto ostravskej skupiny nemusia vôbec obávať o jej hudobnú stagnáciu. Kapela vychádza zo svojej povestnej poetiky a strhujúcich refrénov, pričom neustále hľadá nové hudobné podnety.

Americký Halywůd je o snoch. Ten ostravský o tých, ktoré sa možno nikdy nesplnia, ale je dôležité ich mať. A pokojne môžete snívať aj o tom, že raz budete napríklad ako Brad Pitt, vraví Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof a autor všetkých piesní na novom albume Halywůd, na ktorom sa už okrem známych hitov Hvězdáři, Milan Baroš, Hned teď (Pojď být světlometem), VánočníKarlom Gottom alebo najnovšieho titulného singlu Halywůd, objavuje aj šesť úplne nových piesní. Album súčasne s klasickým CD vychádza aj ako vinyl. Je tam láska, vzdor, zlosť, radosť, eufória, vyznanie, protest a rekapitulácia, približuje svoju inšpiráciu Richard Krajčo.

Na albume sa podieľali hneď štyria producenti. Tri piesne urobil Armin Effenberger, ktorý produkciu smeroval viac k osemdesiatkovému zvuku. K tomu sa nakoniec priblížil aj Lukáš Chromek, ktorý taktiež produkoval tri skladby. Rovnaké množstvo mal na starosti fiedlerski a po jednej Ondro Žatkuliak a Angličan Yoad Nevo. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na tanečnú pieseň Co bude pak, takmer kultovú Vohul basy, ktorá svojou atmosférou pripomína tvorbu superstar The Weeknda, štadiónovú hymnu Chci žít a nebude chýbať ani nezameniteľná balada s emotívnym textom a názvom Do nebe se propadám, ktorá bude zároveň aj jesenným singlom. Práve k tejto balade chystá kapela videoklip z režisérskej dielne Richardovej ženy Karin Krajčo Babinskej. Myslím, že bude chcieť nadviazať na svoje predošlé klipové príbehy Ty a já, Zůstaň tu se mnou a Vánoční. Podľa toho, čo mi hovorila, to bude celkom emotívne. Uvidíme, či nekecá, popisuje s úsmevom spevák.

S jeseňou a albumom prichádza Richard Krajčo aj s filmovou tvorbou, kedy herecky exceluje po boku Elizavety Maximovej v ústrednej dvojici nového českého celovečerného filmu Přání Ježíškovi. Naviac tiež skvele nadaboval postavu celovečerného animovaného filmu Přes hranici, ktorý je úspešný na najvýznamnejších svetových filmových festivaloch.