Celeste Buckingham odpálila Life

Nedávno vyšiel nový singel Celeste Buckingham, pesnička Another Life. Skladba ohlásila nový album Life, ktorý vyšiel vzápätí a zároveň pripomenul, že speváčke pred desiatimi rokmi vyšla jej debutová skladba Run Run Run.

Po skladbách FeelMake Me, ktoré patria posledný rok k najhranejším domácim skladbám v slovenskom éteri, prichádza Celeste Buckingham so skladbou Another Life. Tá je inšpirovaná vnútorným dialógom o tom, ako inak by mohol vyzerať náš život, ak by sme sa v danom momente rozhodli inak. Všetci ideme rôznymi smermi a pri tom stále hľadáme navzájom k sebe cestu a ľudskosť v každej veci. Aký by bol náš život, ak by to bolo inak?, pýta sa speváčka.

Videoklip k piesni nakrúcal režisér Martin Miko na heliporte v River Parku v Bratislave. Je to prvý videoklip, v ktorom účinkuje aj kapela King Shaolin. Tá so speváčkou vystupuje už deväť rokov.

Keď nám Celeste hovorila, že pripravili s Matějom ďalšiu skladbu, takú rockovú baladu, boli sme zvedaví. A keď nám song poslala, aj milo prekvapení. Celestin prejav a spev v piesni krásne vyznieva. Netušili sme však, že dôjde aj k tomu, že vo videoklipe budeme hrať aj my. Celé dni pred natáčaním sme pozorne sledovali predpoveď počasia. V deň natáčania sme museli už postavený band v priebehu piatich minút zniesť pod heliport, nakoľko sa spoza kopca objavil veľký čierny mrak a luxusne popršalo. Bolo to extrémne ťažké natáčanie vzhľadom na poveternostné podmienky, teplotu a výšku, v akej sa točilo. Skladbu sme zahrali asi štyridsaťkrát, ale sme radi, že sme sa hecli a tešíme sa z výsledku, povedal gitarista a kapelník kapely King Shaolin Michal Neffe.

Aj v prípade novinky Another Life ide o spoluprácu autorskej dvojice Celeste BuckinghamMatěj Vávra. Inšpiráciou boli dvojici rockové skladby z prelomu tisícročí. Je to moderný pop, ale s pocitom starého pop-rocku, opisuje stručne a jasne svoju albumovú novinku Cesleste Buckingham.

Posledné roky som urobila niekoľko radikálnych krokov, môj život sa zmenil úplne od základov. Nový album Life bol príležitosťou a spôsobom, ako si upratať názory, hodnoty, rozporuplné pocity. Posledné dva roky boli v mojom živote prelomové. Počas mnohých, nie vždy jednoduchých rozhodnutí, som viedla sama so sebou vnútorný dialóg o tom, ako by môj život vyzeral, keby som sa v danom momente rozhodla inak, opisuje vznik albumu, ktorý nový singel uvádza, speváčka. Album Life je rytmický, šťastný a tanečný. Je taký hoci v ňom reflektujem aj na pocity, že je v poriadku necítiť sa dobre, ale nie stále. Neneste hnev ako kabát a dajte ho dole. Nejde to? Potom sa nebojte požiadať o pomoc, dopĺňa speváčka. Hudobný biznis a hudba sú dve rozdielne veci a takto separované ich mám aj vo svojej hlave. Budem šťastná, ak sa ľudia budú pri počúvaní albumu Life usmievať. V dnešnej dobe, keď svet okolo nás vyzerá tak, ako vyzerá, by som si priala, aby ľudia aspoň na moment vypustili všetko zlé, čo ich trápi. Aby im album spríjemnil deň a navodil pekné myšlienky. Aby sa aspoň na chvíľu cítili šťastne a bezstarostne, uzatvára Celeste Buckingham.