Kult Gotta a Bartošovej ožíva

Svetový trend revivalových kapiel a spevákov, je už samozrejmý aj v našich končinách. Nevšednou udalosťou je ale pozoruhodné spojenie zlatoslávičích hlasov Karla Gotta a Ivety Bartošovej, ktoré vzniklo v Česku. Josef Bouda vystupuje už šestnásť rokov ako Karel Gott revival Morava a fandil mu aj samotný maestro. Krehká Lucie Třešňáková zas spieva na nerozoznanie od skutočnej Ivety Bartošovej.

Obaja doposiaľ predovšetkým revivaloví speváci sa najnovšie dali dokopy ako Josef & Lucie. Namiesto najväčších hitov Karla Gotta a Ivety Bartošovej, ktoré doposiaľ imitovali,  spievajú nové duety, ktoré ešte viac umocňujú dojem, že ikonickí speváci sú tu naďalej. Evokuje to aj ich prvý singel s veľavravným názvom Jsme tu s vámi stále.

Tento netradičný hudobný počin vzišiel od ľudí, ktorí k už nežijúcim umelcom a tvorcom niekdajšej doby prechovávajú maximálnu úctu a rešpekt. Prvotná myšlienka sa zrodila v hlave blízkeho spolupracovníka a kamaráta Ivety Bartošovej, Jarka Šimka, autora nového potenciálneho hitu.

Iveta a Karel nám tu naozaj všetkým veľmi chýbajú a sú absolútne nenahraditeľní. Ich odkaz ale naďalej žije v piesňach, ktoré nám zanechali. Napadlo ma túto tému citlivo uchopiť a stvoriť nové dueto, ktorého sa zhostili Josef Bouda a Lucie Třešňáková, aby sme si tieto výnimočné osobnosti a ich odkaz stále pripomínali, hovorí Jarek Šimek, ktorý na sklonku života Ivety Bartošovej s ňou intenzívne spolupracoval. Spoluprácu s Ivetou považujem za česť. Vznikli krásne skladby, ktoré majú ľudia dodnes radi. Moje vrúcne prianie spolupracovať s pánom Gottom sa mi nikdy nesplnilo. Napísal som pre neho síce niekoľko piesní, ale napokon som nikdy v sebe nenašiel odvahu poslať mu ich. Dôvodom bol obrovský rešpekt, ktorý som voči nemu prechovával. Skrátka som si nebol sám sebou istý, či sú piesne na úrovni hodnej majstra, priznáva Jarek Šimek.

Hlas Ivety bol daný, pretože najviac sa jej v tomto smere približovala jediná adeptka Lucie Třešňáková. U Karla to bolo podstatne zložitejšie. Spevákov, ktorí ho kvalitne imitujú, je totiž viac. Pri výbere som kládol dôraz nielen na kvalitu hlasu, ale aj na personu osobnosti, ktorou Karel Gott bez pochýb disponoval. Napokon sme siahli po Josefovi Boudovi. S majstrom sa navyše poznal aj osobne a jeho formácii Karel Gott revival Morava fandil. Prial som si vytvoriť dôstojné dielo. Oboch interpretov som preto požiadal, aby si pri nahrávaní piesne predstavovali, že ten ich idol je tu stále s nami a aby sa s ním spojili vo svojej mysli a duši. Niekedy nám dojatím až tiekli slzy. Veríme, že to ucítia aj poslucháči. Chcel som, aby pieseň vyjadrovala dôstojnú spomienku a úprimný odkaz oboch už bohužiaľ nežijúcich velikánov našej popovej scény. Miloval som ich oboch, hovorí o práci autor.