Kultové muzikálové a filmové melódie oddnes v luxusnom prevedení 4 Tenorov

Vokálna formácia 4 Tenoři je mimoriadnym hudobným projektom na scéne českej pop-music. Tvoria ju držitelia troch cien Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista opery pražského Národného divadla. Práve dnes sa fanúšikovia tohto zoskupenia dočkali dlhoočakávaného debutového albumu.

Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo ako 4 Tenoři prvýkrát spoločne zaspievali pred 3 rokmi na koncerte Pocta muzikálům s Českým národným symfonickým orchestrom pod vedením Marcella Rotu. Skladba To je ta chvíle v ich podaní zaznamenala veľký úspech, formácia dokonca získala uznanie dvorného dirigenta Andreu Bocelliho, a tak sa producent Janis Sidovský rozhodol v projekte pokračovať a rozvíjať jeho potenciál ďalej.

Na jeseň 2018 kvarteto nakrútilo k piesni Už z hor zní zvon videoklip, ktorý vzápätí dosiahol viac ako milión vzhliadnutí na sociálnych sieťach. Druhé video Mně sílu dáš (You Raise Me Up) natočila muzikálová štvorica v Tunisku a pieseň sa rýchlo stala hitom. Na základe nadšených ohlasov začali 4 Tenoři spoločne vystupovať a vypredávať sály po celej Českej republike.

Byt súčasťou 4 Tenorov je pre mňa nová skúsenosť plná výziev, kedy zo starých osvedčených hitov vytvárame hity nové, a to hneď vo štvorhlase, uviedol Michal Bragagnolo a Pavel Vítek k tomu dodáva: So 4 Tenormi si môžem zaspievať náročnejší a farebnejší repertoár než v bežnej pop music. Kantilénové melódie ma bavia, sú mi blízke a viachlasne znejú zaujímavo. Je to pre mňa v mojej viac než 30-ročnej kariére nečakané spestrenie. Navyše s chlapcami je zábava, máme podobný zmysel pre humor, a to je pri spolupráci veľmi dôležité.

Jan Kříž zas na otázku, čo znamenajú 4 Tenoři pre neho, hovorí: Znamenajú pre mňa v niečom novú skúsenosť a nové schopnosti. Spevácky nový prístup a možnosť zaspievať si trochu iný repertoár. Každú takú odbočku od mojej muzikálovej profesie beriem ako obohatenie. Dúfam, že nás to bude spolu dlho baviť. A Marian Vojtko tieto zamyslenia uzatvára: Je to krásne spestrenie umeleckej činnosti a hlavne nové možnosti prezentácie. Som rád, že môžem byť súčasťou tohto výnimočného projektu.

4 Tenoři oddnes potešia svojich priaznivcov exkluzívnou kolekciou piesní Karla Svobodu, Andrew Lloyd Webbera či Ennia Morriconeho, a navyše v slávnom duete Krása sa ich podmanivý štvorhlas prepojil s hviezdnou Lucií Bílou. Vydavateľstvo Supraphon vydáva ich eponymný debutový album práve dnes.