Kultový album MIG 21 vychádza na vinyle

Kapela MIG 21 sa rozhodla vydať svoj prvý, dnes už kultový štúdiový album Snadné je žít na vinyle. Raritný zberateľský kúsok, ktorý mal fanúšikov potešiť na plánovaných koncertoch, si zatiaľ môžu zabezpečiť v internetových obchodoch s hudbou.

Nahrávka, ktorá krátko po vydaní získala status Platinovej platne za predaj, vyšla v roku 2001, tri roky po vzniku kapely a obsahuje ich najväčšie hity, ktoré sú dodnes základným pilierom ich koncertov. Titulnú skladbu Snadné je žít a pieseň Slepic pírka pozná naozaj každý. Album v čase vydania získal dve nominácie na hudobné ceny Anděl a dodnes sa z neho predalo 50 tisíc kusov.

Kapela má vzhľadom na z objektívnych príčin zrušené turné na tento rok veľké plány. Vynútenú pauzu sme využili na skladanie nových piesní a múza nás naozaj dosť pobozkala, takže s materiálom na nový album to vyzerá naozaj sľubne. A ak všetko pôjde dobre, tak na jeseň vydáme aj nový best of album, prezrádza plány bubeník Jan Hladík. Plánované jarné koncerty kapela preložila na jeseň a na jar budúceho roka.