La Gioia nadväzuje na úspech v Kuvajte

V minulom roku vystúpilo slovenské trio La Gioia v kultúrnom programe v Kuvajte. Skupina, pre  ktorú je rok 2020 dvanástym rokom na pôde slovenskej i zahraničnej hudobnej scény, po sérii minuloročných vypredaných koncertov, začína vo veľkom štýle – spoluprácou s Veľvyslanectvom SR v Kuvajte. Práve ono iniciovalo duet medzi slovenskou speváckou skupinou La Gioia a kuvajtskou speváčkou Amirou Azzam, ktorá je miestnou Superstar, a spolupodieľalo sa na tvorbe spoločnej piesne s názvom Mako Mithlech Kuwait, ktorá je venovaná k štátnemu sviatku Kuvajtu – Národného dňa (25. február) a Dňa oslobodenia (26. február). Umelci – Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník spolu s Amirou Azzam a s kuvajtským technickým tímom natočili video s piesňou Mako Mithlech Kuwait.

Skupina La Gioia bude tento rok reprezentovať Slovensko na oslavách v rámci spoločnej piesne a videoklipu s domácou speváčkou Amirou Azzam. Nahrali sme pieseň, hoci sme sa predtým nikdy nestretli a ani sme nepoznali jej tvorbu, prezrádzajú o vzniku duetu páni z La Gioia. Celú našu hudobnú spoluprácu iniciovalo veľvyslanectvo SR v Kuvajte, kde sme mali v septembri 2019 úspešné vystúpenie. Samozrejme, speváčkinu tvorbu sme si pred spoluprácou naštudovali. Ponuku na spoločný projekt sme zvažovali, pretože spojiť dve diametrálne odlišné kultúry sa nám najskôr zdalo veľmi nereálne. Potom sme si povedali, že je to poriadna výzva, nakoľko pre nás Európanov je kultúra Blízkeho Východu veľmi exotická, nehovoriac o absolútne odlišnom hudobnom cítení. Keď sme prvýkrát počuli pieseň, na ktorej by sme sa mali spoločne s Amirou podielať, tak sme sa snažili prvotne o rytmické vcítenie, potom sme sa sústredili na melodickú stránku skladby a nakoniec sme hľadali miesta vhodné, kde by sme mohli ukázať to naše pop operné a zároveň európske. Bola to riadna drina.

La Gioia od prvého momentu vstupovala do spolupráce zodpovedne a brala ako veľkú česť reprezentovať Slovensko a venovať pieseň ako darček k oslavám tejto krajiny. V celej skladbe sa prelína arabský a európsky motív, čo sa podarilo úspešne spojiť, hoci veľkou výzvou bolo, že La Gioia svoj part naspievala v slovenskom jazyku. Pieseň už začala žať úspech v Kuvajte, dokonca u najvyšších predstaviteľov tohto štátu, je súčasťou vysielania Kuvajtskej TV a články o nej sa dostali do novín. Skupina opätovne plánuje veľký koncert práve v Kuvajte a verí, že pieseň zaznie na ňom naživo spoločne s Amirou.

Rok 2020 je pre La Gioia rokom výziev. Začal duetom so speváčkou z Kuvajtu a pokračuje koncertami nielen v samotnom Kuvajte, ale i v Taškente, Berlíne, Rige či Moskve, ktoré budú nasledovať v Madride alebo Barcelone. Okrem toho trio nahráva nový album plný krásnych a nových hitov, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta v tomto roku. Taktiež chystajú nový videoklip a k tomu nadviaže koncertné turné.