Labutie piesne opäť prilietajú po temer troch desaťročiach

Album Labutie piesne z roku 1993 je voľným pokračovaním albumov Zelená pošta a Na II. programe sna, ktoré spoločne vytvorili Pavol Hammel, Marián Varga a Radim Hladík, pričom na tomto albume sa textársky podieľal popri Kamilovi Peterajovi aj Boris Filan. Tieto veľké mená sú doplnené elitnou zostavou ďalších hudobníkov. To všetko je zárukou výnimočného a dnes už legendárneho titulu, ktorý vyšiel v reedícii po takmer 30 rokoch na CD a tiež aj na vinylovej platni.

Pri nahrávaní albumu sme si hovorili, dúfam, že to nebudú naše labutie piesne, no a odvtedy prešlo už skoro 30 rokov. Tešilo ma, že gitarista Radim Hladík tu bol aktívny už pri spoločnom zrode platne v štúdiu na rozdiel od niektorých iných spoločných albumov, kde sa len čiastočne spolupodieľal a musím ešte poukázať na unikátny záznam spevu Mariána Vargu, ktorý je zachytený v piesni III. svetová, spomína Pavol Hammel.

Album vznikol v zostave: Pavol Hammel (spev, akustická gitara), Radim Hladík (gitary), Marián Varga (klávesové nástroje), Fedor Frešo (basová gitara), Juraj Griglák (basová gitara), Anton Jaro (basová gitara), Martin Karvaš (klávesové nástroje a programovanie), Cyril Zeleňák (bicie nástroje).