Lámači ženských sŕdc útočia na Bratislavu

Do Bratislavy opäť prichádza nezabudnuteľné trio Il Volo z Talianska. Ešte tento rok, 8. októbra, predstavia svoju veľkolepú lyrickú šou slovenským fanúšikom. Skupinu tvorí dvojica tenorov Piero Barone a Ignazio Boschetto, ktorých dopĺňa barytonista Gianluca Ginoble.

Začiatok ich kariéry sa viaže k talentovej šou Ti lascio una canzone. Trojica sa v nej v roku 2009 predstavili ako jednotlivci. Televízny program si vtedy pozrel aj známy producent Michele Torpedine, ktorý zastupoval napríklad Andreu Bocelliho a Zucchera. Pri jeho vzhliadnutí dostal skvelý nápad. Čo keby z trojice sympatických mladíkov vytvoril skupinu, ktorá by predviedla operu v modernejšom podaní? Po skončení súťaže ich oslovil a týmto momentom odštartoval ich kariéru.

Svoj debutový album, ktorý nazvali jednoducho Il Volo, vydali v roku 2010. Ihneď sa umiestnil v top ten americkej hitparády predajnosti US Billboard. Trojicu sympatických operných spevákov si veľmi rýchlo obľúbili aj v Európe. Ďalším zlomom pre trojicu bol rok 2015. Vtedy sa po prvýkrát objavili na známom hudobnom festivale Sanremo, ktorý milujú všetci Taliani. Keď sa vysielajú finálové večery, v krajine sa to rovná malému sviatku. Svoju účasť so skladbou Grande Amore hneď ovenčili prvenstvom, o štyri roky neskôr skončili pri opätovnom pokuse tretí.

Slovenským divákom sa predstavili už v roku 2018, keď od nich zožali veľký úspech, preto ich návrat na naše pódiá je očakávanou udalosťou. Do Bratislavy sa vrátia 8. októbra 2024, kedy predstavia svoju novú šou.

Mgr. Andrea Čurná