Lasica – Satinský – Filip do tanca s vetrom opreteky

Pesničkové albumy trojice Lasica – Satinský – Filip patria do zlatého fondu slovenskej populárnej hudby a preto nemôžu chýbať v súčasnej vynilovej reedičnej aktivite vydavateľstva Opus.

S vetrom opreteky je druhý pesničkový album trojice, ktorý pôvodne vyšiel vo vydavateľstve Opus v roku 1982. Album plnohodnotne nadviazal na superúspešný titul Bolo nás jedenásť z roku 1981. Prináša osemnásť piesní autorskej dvojice Jaroslav Filip (hudba) a Milan Lasica (texty), medzi nimi aj také skvosty, ako Rozpačité blues či legendárne Čerešne, v ktorých hosťuje pôvodná interpretka tohto evergreenu Zuzana Kronerová. Jedinečná poetika, nápaditosť, humor a nadhľad sú atribúty, ktoré určite potešia každého milovníka kvalitnej a osobitej populárnej hudby. Súčasná reedícia vychádza na CD, a samozrejme na vinylovej platni.

Album My s podtitulom Do tanca a na počúvanie pôvodne vyšiel v roku 1987 a nadviazal na úspešné albumy Bolo nás jedenásť a Sťahovaví vtáci. Trojicu hlavných spevákov sprevádza skupina Provisorium, pričom v jednej piesni sa objaví ako sólista aj Dežo Ursiny. Jedinečná poetika autorskej dvojice Jaroslav Filip a Milan Lasica je umocnená osobitou a neopakovateľnou interpretáciou hlavnej trojice. Aj v tomto prípade vychádza reedícia na CD, aj na vinylovej platni.