Legenda Dionne Warwick vystúpi v Česku

V Českej republike vystúpi prvýkrát v histórii Dionne Warwick, uznávaná speváčka a sesternica ikony Whitney Houston. Držiteľka piatich cien Grammy zaspieva 14. septembra v pražskom Kongresovom centre v rámci aktuálneho Don’t Make Me Over Tour, ktoré prináša hudobný prierez jej 55-ročnou kariérou. Na koncert si prizvala exkluzívneho hosťa zo Slovenska.

Dionne Warwick začínala v gospelovom zbore, s ktorým sprevádzala Elvisa Presleyho. Jej skladby Say a Little Pray For You či Walk on By sa stali nesmrteľnými hitmi, rovnako ako soškou Grammy ocenený song That’s What Friends Are For (Keep Smiling), ktorý naspievala s Eltonom Johnom, Steviem Wonderom a Gladys Knight. Do širokého povedomia sa zapísala v benefičnom singli We Are The World po boku Michaela Jacksona, Lionela Ricchieho, Tiny Turner či Diany Ross. Okrem toho naspievala duetá s Gloriou Estefan, Oliviou Newton John, Plácidom Domingom, Frankom Sinatrom, B.B. Kingom a samozrejme s nezabudnuteľnou Whitney Houston, s ktorou absolvovala tiež spoločné turné Soul Divas (2004).

Sme veľmi hrdí na to, že Dionne prijala naše pozvanie a prvýkrát poteší svojím nesmrteľným repertoárom českých fanúšikov, hovorí organizátor koncertu Patrik Jedlička z agentúry Brothers Music Agency. Ako dodáva, Dionne si na svoj pražský koncert prizvala špeciálneho hosťa – slovenského klaviristu, skladateľa a lídra kapely Finally, Eugena Botoša. Práve s Eugenom totiž Dionne Warwick v roku 2016 naspievala skladbu Symphony Of Broken Hearts, ktorá vyšla na jeho producentskom albume Final Definition (2016).

Práve Eugen ma inšpiroval, aby sme ako agentúra pozvali do Českej republiky Dionne Warwick. Jedného dňa sa dočítal, že Dionne vystúpi v rámci turné aj v Anglicku. Hneď som súhlasil, že by sme mali záujem priniesť jej koncert do Prahy. Keďže sú veľmi dobrí priatelia, Eugen jej moje pozvanie sprostredkoval a ona bez váhania súhlasila, teší sa Patrik Jedlička.

Keď Dionne prijala pozvanie do Čiech, napísala mi, aby sme pri tej príležitosti našu skladbu Symphony Of Broken Hearts, ktorú som skomponoval, predstavili v Prahe spolu naživo. Samozrejme, bez váhania som súhlasil, je to pre mňa veľká česť a vnímam to ako vrchol mojej doterajšej hudobnej kariéry, hovorí Eugen Botoš, ktorý s legendárnou speváčkou po vydarenej hudobnej spoluráci na albume Final Definiton ostal v pravidelnom priateľskom kontakte: Dodnes mám s Dionne super vzťah, píšem jej o mojich úspechoch aj životných pádoch, a ona mi vždy odpíše a poradí mi, dodáva.

Ešte pred tým, než sa Eugen Botoš v septembri predstaví v Prahe po boku Dionne Warwick, môžu ho fanúšikovia aj s jeho kapelou Finally vidieť ako headlinera prvého ročníka nového hudobného festivalu RnB & Hip Hop Night, ktorý sa odohrá v Čechách i na Slovensku. V rámci Slovenska zavíta do Bratislavy (11.4.), Košíc (13.4.) a Piešťan (14.4.). Eugen Botoš a Finally sa vo všetkých troch mestách predstavia tiež ako leader band po boku americkej speváčky Angely Johnson.