Legenda Miloš Dodo Doležal

Pod názvom Miloš Dodo Doležal & Vitacit 1986-1991 Revisited Part I. vychádza prvá časť nahrávok slávnej českej rockovej skupiny. Album vychádza na 2CD, v digitálnej podobe a chystá sa aj vydanie na 2LP.

Pred 35 rokmi odohral Miloš Dodo Doležal svoj prvý koncert ako člen skupiny Vitacit. Bol to začiatok fungovania najsilnejšej zostavy, ktorú fanúšikovia považujú za legendárnu. Obdobie vyvrcholilo kultovou štúdiovou nahrávkou Vzhůru přes oceán (1991).

Miloš Dodo Doležal po rokoch vypočul prianie fanúšikov, aby štúdiovo spracoval celé toto päťročné obdobie. Práve vydaný dvojalbum tvorí prvý diel s hudbou z tohto obdobia a poteší tak konečne priaznivcov skladbami, ktoré nemali za bývalého režimu šancu vyjsť na platniach a kolujú medzi fanúšikmi len prevažne ako koncertné nahrávky rozdielnej kvality. Spevák a autor tiež spracoval piesne z filmu Horká kaše, v ktorom s Vitacitom účinkoval. V uvedenom období napísali Miloš Dodo Doležal & Vitacit cez 50 skladieb, ktoré projekt definitívne a kvalitne spracováva.

Na všetkých skladbách som sa podieľal ako autor a neskôr som ich na koncertoch aj spieval. Dlho som dodatočné štúdiové spracovanie odkladal, ale výročie 35 rokov už stojí za ohliadnutie sa. Bola to radosť sa do tých piesní a do toho obdobia opäť ponoriť, komentuje nahrávku Miloš Dodo Doležal.