Legenda na kultovom formáte

Pavol Hammel vydáva nový album Srdce bez anjela nielen na bežnom CD, ale tiež na vinylovej platni. Legendárny spevák a skladateľ sa takto hlási o slovo so svojim, v poradí už 25 autorským albumom. Na albume nájdu fanúšikovia 10 piesní, ktoré si výnimočný pesničkár zložil všetky sám. Texty majú na konte Kamil Peteraj, Boris Filan, Vlado SlivkaMarián Zima.

Melodický album životných skúseností v kocke. Skvostne aranžovaný, kompozične prepracovaný, hudobne osobitý a interpretačne nenapodobiteľný. Ako prací prášok 3 v 1: skvelé texty, výborná hudba a aranžmány a vyzreté interpretačné majstrovstvo spevu i inštrumentalistov, opisuje komplet svojich nových piesní spevák Pavol Hammel, ktorý patrí medzi najväčšie hudobné legendy česko-slovenskej popovej scény.

Aby moje piesne mali nejakú zmysluplnú výpoveď, dávam si stále záležať na tom, čo spievam. Tak som si vybral z tvorby mojich priateľov textárov to najlepšie, čo spĺňalo moju predstavu o celkovom vyznení a idey albumu. Už sa nepotrebujem prvoplánovo snažiť o hitový singel, mojim cieľom je, aby album bol koncepčne dokonalý. Je tam osem úplných noviniek a dve pesničky sú prerobené. So spoluautorom Ferom Griglákom sme si povedali, že pieseň Víno, spev a ženy si zaslúži akustickú verziu. A tiež som vybral z mojej hudby k baletu Everest jednu pieseň Večné svetlo. Tú sme znovu nahrali a naspievali spolu s opernou sólistkou Lindou Ballovou. Jej interpretácia dala tej piesni úplne iný rozmer a som z toho nadšený, prezradil detaily vzniku albumu Pavol Hammel.