Koncertná udalosť roka už aj na CD

IMT Smile a Kandráčovci vydali album Východná. Nájdete na ňom obľúbené hity od IMT Smile, ale aj známe slovenské ľudovky v celkom novom šate. Mega úspešné vystúpenie oboch umelcov vo Východnej je právom považované za koncertnú udalosť roka na Slovensku. Vďaka záznamu z tohto výnimočného večera, môžete znovu zažiť neopísateľnú atmosféru tohto veľkolepého hudobného spojenia, ktoré bolo súčasťou päťtýždňového Amfiteáter Tour 2018 skupiny IMT Smile.

IMT Smile Amfiteáter Tour 2018, odštartovalo v polovici júna koncertom na prešovskom amfiteátri  a vyvrcholilo v polovici júla v Nitre. Dejiskom piatich koncertných vystúpení pod holým nebom boli najväčšie slovenské amfiteátre: v Prešove, Martine, Banskej Bystrici, vo VýchodnejNitre. IMT Smile si pre svojich fanúšikov pripravili veľkolepú koncertnú šou, na ktorej zaspievali svoje najväčšie hity. Účasť na koncertoch prevýšila hranicu 31 tisíc návštevníkov, čím prekonali úspech svojho predchádzajúceho projektu  IMT Smile hiSTORY (30 tisíc divákov).

Východná bola neuveriteľná! Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo zaznamenať tú úžasnú atmosféru. Spojenie IMT Smile s Kandráčovcami nás proste baví!, vyjadril nadšenie z vydareného koncertu Ivan Tásler.

Okrem najobľúbenejšej slovenskej kapely IMT Smile sa divákom predstavili aj ich hudobní hostia. Každé z vystúpení bolo jedinečné. Koncert vo Východnej – v obci pod Kriváňom sa konal 7. júla. Špeciálnymi hosťami tu boli Kandráčovci a spolu s IMT Smile si zahrali a zaspievali na jednom veľkom pódiu po prvýkrát. To, že pôjde o výnimočnú spoluprácu, bolo všetkým okamžite jasné. Svedčí o tom najmä fakt, že koncert bol vypredaný už niekoľko týždňov vopred.

Prírodný amfiteáter vo Východnej ponúka nielen kvalitný zvuk, ale aj nádherné výhľady na panorámu Tatier. Určite aj vďaka tomu bol spoločný program IMT Smile a Kandráčovcov obrovským zážitkom. Od prvého tónu až po posledný bolo vidieť, že si to spolu veľmi užívali a že do vystúpenia vložili srdce aj dušu. Ich úprimný prejav doslova pohltil všetkých zúčastnených. Celé obecenstvo stálo na nohách! Ľudia tancovali, spievali a zabávali sa. Obe hudobné telesá svojim fanúšikom opäť dokázali, že sú skutočne výnimočným zjavom na slovenskej hudobnej scéne.

Je to pre nás ďalšia nová skúsenosť. Doteraz sme boli zvyknutí hrať pre to naše publikum a teraz sme si vyskúšali aj niečo z trochu iného súdka. Sme vďační za túto spoluprácu a na koncert vo Východnej sme sa veľmi tešili. IMT Smile aj Ivana Táslera mám naozaj rád a obdivujem ich prácu. Páči sa mi prepojenie nášho folklórneho etno štýlu s rockovým štýlom IMT Smile, pochvaľoval si spoluprácu Ondrej Kandráč a pokračoval: Keď sa dobre namixuje to šalené východniarske má to proste ten správny drive.

Pre veľký úspech koncertu vo Východnej sa IMT Smile a Kandráčovci rozhodli vydať album s rovnomenným názvom Východná. Nájdete na ňom obľúbené hity od IMT Smile ako Veselá pesnička, Niekto ako kráľ, Ľudia nie sú zlí, Hej, sokoly!, alebo tiež novinku Budeme to stále my. Okrem týchto vás určite potešia aj známe ľudovky: A ja taká dzivočka, Dva duby, Z Východnej dievčatá a ďalšie.