Vyskočila!

Jana Krištof Lehotská, slovenská speváčka, skladateľka, textárka a muzikantka vydala dva štúdiové albumy, SnyDotyky slov a z pripravovaného tretieho albumu zverejnila zatiaľ dva single, Šťastena a Verím. Otvorene priznáva, že je stále novou a pre väčšinu Slovenska nepoznanou interpretkou. I napriek tomu (alebo práve preto) sa rozhodla vyraziť na svoje prvé slovenské turné. Bláznivou pozvánkou, zoskokom s padákom z lietadla z výšky 3000 metrov, z ktorého mala skutočne veľký strach, chce inšpirovať ľudí, aby rovnako prekonali svoj strach, obavy a nedôveru z nepoznaného a prišli na niektorý z jej koncertov.

Keď som Janke navrhol toto šialenstvo, mala veľký strach a obrovský rešpekt. Aj slzička občas vypadla a do poslednej chvíle som naozaj nevedel, či skutočne z lietadla vyskočí. No jej túžba presvedčiť čo najviac ľudí, aby prišli na prvé turné, aj keď o nej ešte nikdy nepočuli, bola väčšia. Po úspešnom pristátí na zemi strach z bláznivého zoskoku vystriedal nádherný pocit z nezabudnuteľného zážitku. Nedôvera a obavy pri prezeraní si pozvánky na turné speváčky, o ktorej som nikdy nepočul, otázky ako: Čo to bude za koncert? Kto to je? Čo to je? Prečo by som tam mal ísť? – sú úplne pochopiteľné. No verím, že rovnako ako u Jankinho zoskoku, po návšteve nášho turné, obavy z nepoznaného vystrieda nádherný pocit z pekného zážitku a ostanú len krásne spomienky, ktoré vám už nikto nikdy nevezme, hovorí gitarista a manažér Peter Dechet.

Speváčka na uvedených koncertoch odohrá hodinu a pol svojich najlepších skladieb v špeciálnych akustických úpravách a predstaví sa nielen ako speváčka, ale aj ako klaviristka. Možno ste o mne doteraz ešte nepočuli. Možno nepoznáte žiadnu z mojich piesní. No verím, že radi objavujete niečo nové, niečo nepoznané. Preto vás pozývam na moje úplne prvé slovenské turné, kde vám na koncertoch odhalím kúsok seba, láka speváčka divákov na svoje koncerty.

02.03. Bardejov
08.03. Žarnovica
09.03. Nitra
11.03. Liptovský Mikuláš
15.03. Turčianske Teplice
16.03. Bratislava
23.03. Banská Bystrica
27.03. Trnava
13.04. Bojnice

Peter Dechet