Legendárna crew vracia hudbu uliciam

Ťahajú to spolu na scéne už viac ako dekádu. Vydali tri spoločné albumy a nekonečný zoznam hitov. Nie nadarmo si formácia H16 na svojej ceste nesie prezývku legendárna crew – aj keď majú na konte tiež sólové albumy, nakoniec sa vždy stretnú spoločne v štúdiu – formácia H16 v zložení Majk Spirit, Otis, Cigo, Grimaso a Abe vydáva svoj štvrtý štúdiový album Sila.

sm_sila_final_frontSlovenský hip-hop a klubová scéna by bez nich neboli tým, čím sú. Za roky na scéne sa H16-tka stala najznámejším hiphopovým exportom bratislavskej Petržalky. Práve na svoje sídlisko sa skupina vrátila s veľkým hudobným prekvapením. V rámci podujatia Spots odpálila koncert v tuneli nedostavaného metra uprostred Petržalky. V hĺbke 160 metrov predstavila v exkluzívnej predpremiére skladby z albumu Sila v prítomnosti svojich fanúšikov, ktorých pozvala na tajnú release party len 4 dni pred jej štartom.

Album vznikal v štúdiu Romana Zámožného, mastering a mix zastrešil Marek Šurin a o kreatívu coveru albumu sa postaral Lousy Auber a RHB Design. O produkciu albumu sa už tradične postarali Grimaso a Abe. Ako hosťujúci producenti sa na albume predstavujú Homiebeats, Maiky Beatz, DJ Wich, Gonzi a Domeno. Na album sa vošli aj tri featuringy – medzi nimi jeden spevácky hosť (Maxo v tracku Vychilluj) a dva rapové featy (DMS v Nebojím sa nikoho a Pil C v tracku Jetpack).

Sila je náš najlepší album. Dúfame, že urobí medzi ľuďmi taký humbug, ako keď sme vydali náš debut Kvalitný materiál,“ nádejajú chalani z H16tky. Na otázku, kde sa podľa nich aktuálne nachádza ich formácia v porovnaní so svojou predošlou tvorbou, sa v odpovediach zhodujú – všetky sólové albumy, ktoré v posledných rokoch samostatne nahrali, im vraj pomohli, aby mohla byť ďalšia tvorba H16tky ešte lepšia: „Sme profesionálnejší, sofistikovanejší a silnejší ako pred tým. Máme viac skúseností aj vďaka sólovým albumom. Teraz sme v životnej forme.“

Tracklist albumu:
Každý deň
Počítaj s nami
Triumf
Dokonalý
Nebojím sa nikoho
Problém
Jetpack
MKZ
Ľuďom stále
Národ holubičí
Dali
Sofistikovaný
Pusy
Vychilluj
Prvý krát
Sila

Diskografia H16:
Kvalitný materiál (2006)
Čísla nepustia (2008)
Rýmy, hudba a boh (2013)
Sila (2016)