Legendárna Rottrová oslávi narodeniny na Slovensku

Legendárna česká diva Marie Rottrová, ktorú skalní fanúšikovia s obľubou prezývajú Lady Soul, aktuálne brázdi Slovensko na svojom jesennom turné s kapelou Neřež. Speváčka pôvodne oznámila šnúru, pozostávajúcu zo štyroch koncertov (dnes má ešte v pláne koncert v Košiciach a zajtra v Liptovskom Mikuláši). Pre veľký záujem zo strany fanúšikov sa však speváčka rozhodla pridať špeciálny Vianočný galakoncert. Ten sa uskutoční 12. decembra v bratislavskej HANT Aréne. Fanúšikovia Marie Rottrovej si môžu vstupenky na koncert zakúpiť už teraz v sieti Ticketportal.

Vianočný koncert, ktorý zavŕši Rottrovej tohtoročné slovenské turné, bude výnimočný tiež tým, že kvôli nemu pricestuje do Bratislavy celá plejáda Mariiných kolegov – herec Jiří Bartoška, súbor Hradišťan pod vedením Jiřího Pavlicu i speváci Jaroslav Wykrent, Petr Němec a Magdaléna Urbanová.

Marie Rottrová patrí k najobľúbenejším českým speváčkam. Svojej prvej gramofónovej nahrávky sa dočkala s kapelou Flamingo (Plameňáci), s ktorou vystupovala veľkú časť svojej kariéry. Popri hudobnej kariére sa vydala i na dráhu televíznu a hereckú. Zažiarila v slovenskom muzikálovom filme Neberte nám princeznú. Úspech zožala jej 22-dielna televízna relácia Divadélko pod věží, kam si pozývala zaujímavých hostí z rôznych oblastí verejného života. Medzi nezabudnuteľné piesne Marie Rottrové patria: Kůň bílý, Řeka lásky, Měli jsme se potkat dřív, To nic, Lásko, Markétka, Lásko, voníš deštěm, Střapatá nohatá, Skořápky ořechů, Ten vůz už jel a mnoho ďalších.