Leto bude v rytme Maduar

Skupina Maduar, ktorá v 90. rokoch valcovala české a slovenské diskotéky, pripravila na toto leto horúcu novinku s názvom Show How Mad U Ar, do ktorej prizvali také hviezdy 90. rokov ako Captain Jack, Rednex, či Twenty 4 Seven, ďalej nášho najúspešnejšieho producenta Roberta Buriana a dali v nej priestor aj mladému nádejnému DJ-ovi a raperovi s umeleckým menom Nicotini.

Novinka už má za sebou dve premiéry, rannú rozhlasovú v jednej z najpočúvanejších českých staníc, rádiu Kiss, ktorá dopadla mimoriadne dobre so skvelými ohlasmi od ich poslucháčov, a špeciálnu medzinárodnú online premiéru formou hodinového živého vysielania z bratislavského Toldstory štúdia za účasti všetkých zainteresovaných hviezd. Fanúšikovia mali možnosť vidieť okrem špeciálnej premiéry aj rozhovory s účinkujúcimi, zábery zo zákulisia, či vtipné momentky z natáčania.

Chytľavý refrén, nadupaný rytmus a svetový sound sú už teraz zárukou úspešného hitu, ktorého televízna premiéra prebehla na najsledovanejšej hudobnej stanici TV Óčko. Ako prezradili bratia Matyinkovci, skladba v sebe skrýva viacero posolstiev.

Samotný klip sa natáčal 12 dní vo viacerých európskych destináciách od Amsterdamu, cez Viedeň, až po Bratislavu a objavia sa v ňom aj jedinečné zábery z Drag Racing Power Festu na Slovakia ringu, či Leteckého festivalu v Piešťanoch, na ktoré bolo potrebné vybaviť špeciálne povolenia.

Nový singel a videoklip sú súčasťou celoročnej aktivity a filozofie dua s názvom #ShowHowMadUAr, ktorá je slovnou hračkou názvu kapely (Mad U Ar – si bláznivý) a jej cieľom je priniesť pozitívnu energiu všetkým fanúšikom a motivovať ich k tomu, aby si plnili svoje sny, nech už sú akokoľvek bláznivé. Táto aktivita a filozofia sa plynule prenesie aj do pripravovanej veľkolepej show s názvom Maduar – Show How Mad U Ar, ktorá sa uskutoční 22. septembra 2023 v NTC aréne v Bratislave. Následne sa aktivita #ShowHowMadUAr prenesie aj do roku 2024, kedy Maduar oslávi 30 rokov od vydania prvého albumu I Feel Good a pri tej príležitosti pripravuje ešte väčšiu Open air show na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.