Tublatanka podpíše najnovší vinyl

Legendárna kapela Tublatanka pripravila pre fanúšikov hudobnú lahôdku. Nový album Uprostred chaosu vydáva na dvojvinyle, ktorý je vyrobený na Slovensku. Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser chystajú veľkú autogramiádu, na ktorej podpíšu albumy a pridajú aj osobné venovanie pre všetkých fanúšikov. Tublatanka teraz vyráža na koncert do Londýna, po ktorom ju čaká výročné turné 40 rockov Dobrí priatelia Tour po celej Českej republike.

Dvojplatňu Uprostred chaosu vyrobili na Slovensku ako prvý titul v úplne novej lisovni 3OK v Bratislave. Fanúšikovia čakali na nový vinyl šesť mesiacov, avšak výrobné lehoty na gramoplatne vo výrobniach v Európe i po celom svete sú oveľa vyššie. Maťo Ďurinda však chcel, aby sa nový dvojvinyl vylisoval na Slovensku a mohol na jeho kvalitu ešte pred vydaním pohodlne dohliadnuť.

Som rád, že LP album Uprostred chaosu sa lisoval na Slovensku, len kúsok od môjho bydliska v Bratislave. Teším sa, že vinyl vylisoval môj dlhoročný dobrý kamarát z mladosti Viťo Fila. Mal som možnosť prísť a sledovať, ako sa stroje v lisovni postupne montujú a vyrábajú gramoplatne. V rukách som držal zrnká vinylu s napätím, aby boli platne dobre vylisované s kvalitným zvukom. Niekedy sa totiž stáva, že vám vinyl doma na gramofóne nehrá dobre. To ale nie je náš prípad, skonštatoval s úsmevom líder Maťo Ďurinda.

Tublatanka pripravila pre priaznivcov veľkú autogramiádu spojenú s predajom CD aj LP Uprostred chaosu a to 4. októbra o 17. hodine v predajni Spinaker na námestí SNP v Bratislave podpíšu Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser albumy aj s osobným venovaním pre  fanúšikov. Okrem nového vyšli v reedícii vydavateľstva Opus aj už kultové albumy Tublatanky na vinylových LP platniach. K dispozícii na autogramiáde tak budú na vinyloch i prvá LP Tublatanky, albumy Skúsime to cez vesmír a Žeravé znamenie osudu, vo všetkých prípadoch s pridaným bonusom všetkých textov na obale vinylov a tiež kompilácia Najlepšie roky. Tomu sa určite potešia zberatelia diskografie skupiny, ktorí preferujú zážitok z hudby na gramofónoch.

Odmalička počúvam hudbu na gramofóne. Je to pre mňa veľký obrad –  položiť gramoplatňu na tanier gramofónu, spustiť na neho ihlu, chytiť do rúk a prezerať si ten veľký obal. A oddať sa počúvaniu obľúbenej hudby. Doma mám kompletnú diskografiu mojich obľúbených rockových skupín a to je pre mňa veľký poklad, ktorý ma teší, prezradil Maťo Ďurinda.