Lenny Kravitz vydal jedenásty album

Spevák Lenny Kravitz vydal jedenásty štúdiový album. Platňa sa volá Raise Vibration a slávny hudobník na ňu nahral dvanásť pôvodných nahrávok. Na novinke, ktorú uviedol singlami It’s Enough a Low, s ním spolupracujú hudobníci – gitarista Craig Ross a klávesista David Baron.

Ako spevák uviedol pre časopis Rolling Stone, nikdy sa neocitol v situácii ako teraz: Po tridsiatich rokoch v hudobnom priemysle som to naraz necítil. Netušil som, čo ďalej. Bolo to až hrôzostrašné. Ľudia z jeho okolia mu radili osloviť iných producentov a skladateľov, ale tí odmietli. Nikdy som nepracoval týmto spôsobom, vždy som všetko robil úplne prirodzene.

Odpočíval v dome na Bahamách a vyčkával. Skutočnosť, že sa môže kdekoľvek zavrieť v domácom štúdiu a začať nahrávať, ignoroval. Až sa jedného dňa prebudil s melódiou v hlave. To bolo niečo, na čo som čakal. Naštartovalo ma to a ja som zrazu presne vedel, ako má album vyzerať.

Lenny Kravitz patrí dlhé roky k najpopulárnejším rockovým muzikantom. Uspel už na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov, keď vydal prvé albumy Let Love Rule (1989) a Mama Said (1991), ale kľúčová pre neho bola až tretia platňa Are You Gonna Go My Way z roku 1993. Prvýkrát s ňou prenikol do americkej Top 20, v Anglicku a Austrálii bral v albumovej hitparáde dokonca prvé miesto. Na prelome tisícročia získal štyri Grammy za sebou v kategórii Najlepší mužský vokálny výkon v rocku, čím ustanovil dodnes platný rekord. Naposledy sa pripomenul pred štyrmi rokmi platňou Strut. Mladšie generácie ho poznajú aj ako herca, zahral si vo filmovej sérii Hunger Games.