Lenny má Lithium

Na túto spoluprácu sa čakalo dlho. Legendárny producent, rapper a multiinštrumentalista Mike Shinoda, ktorý je známy predovšetkým z pôsobenia v americkej rockovej kapele Linkin Park, spojil sily s českou speváčkou Lenny, aby vznikol jemný a chytľavý singel s netradičným názvom Lithium.

Myslím, že budem hovoriť za celú kapelu, keď poviem, že stretnutie s Mikom bolo jedno z najpríjemnejších, s tak významnou zahraničnou hudobnou hviezdou, hovorí Lenny, ktorá štyri roky starú skladbu konečne priviedla do umeleckého sveta a podporila ju i videoklipom.

Základy produkcie vytvoril Ondra Fiedler a potom pesnička dlho čakala v zásuvke na svoj čas zažiariť. Ten prišiel až takmer o tri roky neskôr, keď si ju vybral Mike Shinoda z mnohých ďalších demonahrávok, ktoré odo mňa dostal, približuje vývoj vzniku piesne speváčka.

Produkcia singlu prebiehala na diaľku, Lenny sa ale so Shinodom stretla už v marci 2018, kedy mu s kapelou robila predskokanku na pražskom koncerte jeho Post Traumatic Tour. Už vtedy sa začali formovať počiatky tejto spolupráce. Oslovil ma s nápadom, či by som mohla hosťovať priamo s ním na pódiu na pesničke Make It Up As I Go. Po koncerte som mala možnosť s ním pokecať a Mike sa veľa vypytoval na moju tvorbu, pretože celé naše vystúpenie vtedy pozeral z boku pódia, spomína dvadsaťosemročná speváčka. Dal mi na seba kontakt a dohovorili sme sa, že mu pošlem nejaké pesničky, dodáva.

Spoluprácu, pri ktorej producent proces vzniku singlu streamoval naživo prostredníctvom Twitchu, kde ho sledovalo niekoľko tisíc fanúšikov, si speváčka nevie vynachváliť: Svoje projekty chcem vždy dotiahnuť do dokonalosti a nerada poľavujem z nárokov. Keď Mike navrhol, že by v pesničke rád počul živé sláky, zvolala som sláčikový orchester a nechala ho na vlastné náklady nahrať. Potvrdila som si, že Mike je jedným z nás. Úplne sympatický a pokorný človek. V komunikácii s ním ani jeho tímom nebol jediný problém. Myslím, že z pesničky máme všetci radosť.