Lenny sa rada vracia domov

Lenny (Autor foto: Ondřej Pýcha / Zdroj foto: Universal Music)

Singel a videoklip Home je už druhou ochutnávkou z druhého pripravovaného albumu, ktorý Lenny chystá v spolupráci s nemeckou pobočkou Universal Music. Niekoľko noviniek a osvedčené hity zaspieva naživo aj na blížiacom sa turné, s ktorým na prelome novembra a decembra zavíta do najväčších českých miest.

Podmanivá skladba v strednom tempe nezaprie speváčkin klasický osobitý rukopis, avšak podobne ako v predchádzajúcom singli Enemy, v nej počuť vplyvy elektronickej hudby. V refréne spieva Lenny o tom, že keď nás zrovna náš blízky potrebuje, zostávame pri ňom s podanou pomocnou rukou. Za produkciou piesne stojí vyhľadávaný hudobný producent Ondřej Fiedler, ktorý s Lenny pracoval na hudobnými cenami ocenenom debute Hearts.

Pieseň Home vznikala v Berlíne ako akýsi experiment spolu s ďalšími dvoma muzikantmi. Aj keď sme prapôvodnú verziu zložili spolu, finálnu podobu som si aj tak musela vysedieť pri klavíri. Potvrdila som si tým teóriu, že veci, o ktorých chcem písať, za mňa aj tak nikto iný nepovie. Hudba ma už  zaviedla na rôzne miesta po celom svete, ale vždy sa najradšej vraciam domov. Môžem cestovať kamkoľvek, ale nikdy to nepreruší väzby s mojou rodinou a priateľmi. Mám ich v srdci, takže sú všade so mnou, hovorí Lenny.

Hlavný hrdina sa v klipe dostáva do situácie, kedy je pomoc jeho blížnemu nevyhnutná. Paradoxom pritom je, že sám pracuje v sťahovacej čate a pomáha tak ľuďom vytvárať teplo ich nových domovov. Práve nápad, že sa Lenny vo svojom videoklipe tentokrát vôbec neobjaví, ju zaujal.

Chcela som vo svojej tvorbe prvýkrát uplatniť námet, kde by som nevystupovala ako jedna z hlavných postáv. S Ruyem sa poznáme už od detstva a jeho tvorbe veľmi fandím. Má veľký talent vymyslieť skvelé námety s pointou, ktoré sa diváka priamo dotknú. Je to snáď prvý režisér, ktorému som nechala totálne voľnú ruku, dodáva interpretka.