Lenny to odpálila na európskom hudobnom trhu

Lenny (Autor foto: Ondřej Pýcha / Zdroj foto: Universal Music)

Nový počin speváčky Lenny je na svete. Výnimočná autorka predstavuje prvú ochutnávku zo svojho druhého pripravovaného albumu. Pieseň s názvom Enemy zachytáva pohľad Lenny na dnešný zábavný priemysel. Skladbu sprevádza zatiaľ najvýpravnejší videoklip, ktorý vznikal pod česko-nemecko-litovskou taktovkou.

Verím, že práve Enemy je typ piesne, za ktorú si každý ľahko dosadí svoj vlastný príbeh. Ja sama vnímam jej význam ako výpoveď o zbytočnom súperení v hudobnej branži, o egu a celkovo o mojom pocite, že je spravidla v entertainmente väčší dopyt po prototype bezchybnej hviezdy než po autentickom človeku, vysvetľuje Lenny.

Pieseň Enemy vznikla v tandeme s hudobným producentom Ondřejom Fiedlerem, ktorý stojí za úspešným albumom Hearts, vrátane európskeho hitu Hell.o. Speváčka, ktorá v minulom roku podpísala globálnu zmluvu s nemeckým Universal Music, pieseň nahrávala v bratislavskom Pulp Studio za pomoci mladých hudobných inžinierov z Anglicka.

Nakrúcanie videoklipu prebiehalo počas jarných mesiacov v Prahe, pod vedením litovského režiséra Pavla Trebukhina a 68 pictures. Celý štáb vrátane Lenny predviedol doslova heroický výkon, kedy behom mrazivej noci, počas ktorej teploty dosahovali -20 stupňov, nakrúcali vonkajšie scény v pražských uliciach. Okrem klimatických podmienok sa Lenny statočne popasovala aj so svojou prvou hereckou dvojúlohou.

Začínam si myslieť, že mám šťastie na nakrúcanie v extrémnych podmienkach, spomína s úsmevom Lenny a dodáva: Finálne scény klipu sa nakrúcali vonku v najväčších februárových mrazoch. Na druhej strane mám šťastnú ruku na výber tímu okolo seba. Je to prvýkrát, čo som nakrúcala s kombinovaným tímom: Česko – Litva – Nemecko a všetci boli úžasní za všetkých okolností.