LeRa si splnila sen

Speváčka LeRa, vlastným menom Lenka Rakár, stihla nahrať dve duetá s rockerom Pavlom Drapákom, ktorý bol v začiatkoch kariéry jej najväčším slovenským idolom. Speváčka a Drapák s manželkou sú bezprostrední susedia a najlepší priatelia. A keďže majú rovnaké hudobné cítenie a dokonca aj podobné chrapľáky, tak si stále pospevovali rôzne pesničky a úplne prirodzene tak prišla aj spoločná autorská tvorba.

Pali Drapák vydal v máji tohto roku album s názvom XII, na ktorom sa nachádzajú dve naše spoločné duetá – Zločin z vášne a Rock v opere. Keď sa už začalo reálne nahrávať a skladby nabrali konkrétnu podobu, bola som neskutočne vďačná, že môžeme spolupracovať. Lebo keď som ja začínala spievať, bol môj najväčší slovenský idol, chodila som na jeho koncerty, poznala som všetky pesničky naspamäť, predstavovala som si, že raz keď budem veľká, aj ja budem taká hustá rockerka, prezradila LeRa.

Čo sa týka príprav, atmosféry a tej pohodičky, ktorú okolo seba Paľo šíri, bolo to fantastické. Horšie to bolo s tým, že deň pred nahrávaním v štúdiu som chytila takú silnú virózu, že som sa pri speve neskutočne vytrápila, lebo môj žalúdok a celkovo organizmus boli v dezolátnom stave. Ale výsledok sa mi veľmi páči a túto spoluprácu pokladám za jeden zo svojich splnených snov, teší sa krásna LeRa.

Skladba dostala aj obrazovú podobu. Klip sa nakrúcal na hrade Červený kameň. Zábery so mnou sme dotáčali v kultúrnom dome v Pezinku. O kameru a strih sa postaral Michal Stym Pátek. Mala som na sebe dva stylingy. Jeden klasický rockový a druhý, keď sa štylizujem do opernej divy, bol z dielne Natasha Azariy a bolo to asi najkrajšie umelecké dielo, aké som kedy na sebe mala. Šaty vytvorené presne podľa predstáv mali síce asi 30 kilogramov, ale cítila som sa naozaj ako operná princezná. Človek by ani nepovedal, koľko naozaj talentovaných a šikovných ľudí žije na Slovensku, s úsmevom konštatuje LeRa.