LeRa útočí na hejterov

Blond speváčka neprestáva prekvapovať a postupne chrlí zo svojho posledného albumu Bird’s Eye View jeden singel za druhým. Po dojímavej balade Divorce (Rozvod), v ktorej sa LeRa (Lenka Rakár) úprimne vyznala zo svojho najťažšieho životného obdobia, prichádza s tvrdým odkazom pre hejterov v podobe nového videoklipu I Need To Hate You (Potrebujem ťa nenávidieť).

I Need To Hate You je pre mňa jednou z najdôležitejších piesni, ktoré som napísala. My umelci sme vždy poukazovali na rôzne situácie a obdobia v spoločnosti, no to, čo sa deje teraz, je pre mňa neakceptovateľné. Toľko nenávisti, neporozumenia, odsudzovania a urážok… to sme v takom rozsahu snáď ešte nemali. Som z toho zhrozená a veľmi smutná, čo sa to s nami ľuďmi stalo, hovorí o skladbe rockerka LeRa. Tá verila, že si aj vďaka pandémii uvedomíme, že slobodná, láskavá a pestrá komunikácia je kľúčom k normálnym vzťahom v spoločnosti.

I Need To Hate You je poriadny hudobný náklad s prvkami metalu, alternatívneho hardrocku a elektronického rocku so špecifickým hlasom speváčky a agresívnymi vokálmi, podporený surovým videoklipom.

Dnes namiesto bezmenných hejterov, skrytých za falošnými profilmi, sa ľudia urážajú a nenávidia. Často vidíme aj vymazanie z priateľov, v pohode verejne a oficiálne, vo svojom mene. Naviac, častokrát aj s dodatkom, že oni sú tí solidárni, správni a neomylní, dodáva LeRa, ktorá sa z týchto pocitov musela doslova vyspievať, verejne vykričať.

Okrem poukazovania na hejterov na sociálnych sieťach pripomína speváčka aj dôležitosť práce na sebe a so svojím sebavedomím. Pre niekoho je čítanie komentárov a diskusií na internete veľmi náročné, bolestivé. A napriek tomu tie komentáre číta naďalej. Takto si však len ďalej podkopáva uvedomenie si vlastnej sebahodnoty. Netreba komentárom venovať viac pozornosti, než je nám príjemné. Koniec koncov vypovedajú viac o samotnom pisateľovi, ako o nás samých, dodáva povzbudzujúco na záver.