Liam Gallagher oznámil vydanie nového albumu Why Me? Why Not.

Spevák Liam Gallagher oznámil vydanie druhej sólovej platne. Kedy bude album Why Me? Why Not. k dispozícii, niekdajší frontman slávnych Oasis neprezradil, na Twitteri ale ponúkol ukážku z pilotného singlu Shockwave.

Jeho sólo debut As You Were bol komerčným trhákom. V Anglicku sa album okamžite vyhupol do čela albumového rebríčka a Liam zaň takmer okamžite dostal platinový certifikát. Hneď v prvom týždni britpopová ikona predala toľko vinylových verzií, koľko sa iným nepodarilo za dlhých dvadsať rokov. Gallagher za nahrávku získal prestížne ocenenie časopisov Q, NME a GQ.

Je báječné byť späť, komentuje spevák aktuálne informácie v oficiálnom tlačovom prehlásení. Nová hudba je skvelý spôsob, ako na seba upozorniť a dobrý dôvod, prečo odohrať pár ďalších koncertov. Robím to preto, aby bolo o kom hovoriť, pretože, priznajme si, bezo mňa by to bola nuda. Mimochodom, prvú správu o chystanej druhej platni Liam rozšíril v deň, keď jeho brat Noel oslavoval 52. narodeniny.

Singel Shockwave vyjde v piatok 7. júna 2019. Z ukážky je zjavné, že hlavnou inšpiráciou pre hudobníka v štúdiu boli kapely ako The Who alebo T. Rex. Liam skladbu napísal s dvoma kľúčovými mužmi, s ktorými spolupracoval aj na As You Were. Oba patria k aktuálne najžiadanejším spolupracovníkom. Andrew Wyatt získal Oscara ako spoluautor skladby Shallow z oceňovaného filmu A Star Is Born a producent Greg Kurstin sa môže pochváliť hneď niekoľkými cenami Grammy z posledných rokov.

Detaily k novinke Why Me? Why Not. by mali byť zverejnené už čoskoro. Bude to skvelý album. Lepší než ten predchádzajúci a to je čo povedať, pretože As You Were bola úžasná platňa. Pripomíname, že Liam Gallagher vystúpi v júli na festivale Pohoda.