Lucie Bílá a Pokáč majú kávový singel

Lucie Bílá predstavila nový singel, ktorý pre ňu napísal kolega, český umelec Pokáč. Pieseň s názvom Dobrý kafe dostala i vizuálnu podobu a videoklip sa ihneď po vydaní stal hitom YouTube. Okamžite sa vyšplhal na vrchol v hudobných trendoch a za pár dní dosiahol viac ako 500 000 vzhliadnutí. Za produkciou videoklipu stál syn Lucie Bílej Filip Kratochvíl spoločne s Hanou Urbánkovou, o kameru a strih sa postaral Patrik Černoch. Pod výslednou podobou nahrávky je podpísaný jeden z najúspešnejších českých producentov, ktorý stojí napríklad i za hitmi Mareka Ztraceného, Xindla X alebo Jarka Nohavicu a mnohých ďalších. Lucie v piesni spieva: Už nechci řvát, chci radši zpívat, na hvězdy se dívat a dobrý kafe pít…

Túžila som po pesničke, ktorá by vystihovala môj život v prítomnosti. Pokáč bol pre mňa jasná voľba, je rýchly, vie veci pomenovať, a navyše ho mám rada. Stačilo nám jedno stretnutie a pesnička bola na svete. Potom všetko putovalo do rúk môjho producenta Dalibora Cidlinského a výsledok predčil i moje očakávania. Jediným tvrdým orieškom bolo počasie na nakrúcanie videoklipu. Priala som si točiť v prírode, aby mala pesnička priestor, ľahkosť a atmosféru slobody, ktorú v sebe teraz cítim, ale príroda sa rozhodla zahnať nás domov, kde nepršalo. Nakoniec som bola i za to vďačná. Patrik Černoch a môj syn natočili presne to, čo pesnička potrebovala. Mám radosť a teší ma, že sa pieseň páči,“ dodáva k novému singlu a videoklipu Lucie Bílá.

Najpopulárnejšia česká speváčka a rekordná držiteľka Českých slávikov sa aktuálne venuje svojim sólovým koncertom s kapelou Petra Maláska alebo sa ako špeciálny hosť skupiny Arakain objavuje na vybraných vystúpeniach. Venuje sa tiež vlastnému Divadlu Lucie Bílé, ktorého repertoár zahŕňa speváčkine koncerty a vystúpenia hosťujúcich divadelných súborov. Plánuje i produkciu vlastných muzikálov, z ktorých bude ako prvý v prvej polovici roku 2022 uvedený muzikál Láska je láska. Pre svoje činohry si divadlo vybrali umelci ako Simona Stašová a Petr Nárožný.