Lucie Bílá naštartovala stroj času

Tohtoročné narodeniny Lucie Bílé sa niesli v znamení malej oslavy v jej pražskom divadle, kde bol zároveň v premiére predstavený špeciálny narodeninový darček – nový videoklip k pesničke Stroj času, ktorý pre ňu nakrútil ako producent syn Filip Kratochvíl v s mladým rešpektovaným režisérom Ruyom Okamurom a rozsiahlym tímom spolutvorcov. Výsledkom veľmi osobitý, až filmovo spracovaný videoklip.

Pod piesňou Stroj času je ako autor hudby podpísaný hudobný producent nahrávky Dalibor Cidlinský jr. a emotívny text napísal Pokáč. Obaja umelci stoja i za piesňami Lucie Bílé z posledných rokov.

V klipovom Stroji času, kde ústrednú postavu taxikárky stvárnila divadelná a filmová herečka Kateřina Winterová, sa dej odohráva slovami klasika v jednom meste, v jednu noc. Okrem nej sa v novom videoklipe objavia i ďalšie zaujímavé herecké osobnosti, priatelia z Divadla Lucie Bílej ako napríklad Martin Písařík, Denny Ratajský, či Michaela Zemánková a nechýba, samozrejme ani Lucie Bílá.

Niekedy sa nám zdá, že sme úplne sami a nič nie je tak, ako by sme chceli, ale stačí sa len lepšie pozerať okolo seba a všetko môže byť inak. Človek často kvôli lesu nevidí stromy a niet sa čomu čudovať – svet začína byť pre ľudí neprehľadný, komentuje svoj nový videoklip Lucie Bílá.

Skladba Stroj času vychádza zároveň i ako nový singel na všetkých digitálnych platformách a je ďalším potvrdením jedinečných speváckych kvalít Lucie Bílej. V úvode zdanlivo jednoduchá a čistá forma pesničky sa postupne rozvinie do pôsobivého košatého záveru s emotívnym zborom.

Vydavateľstvo Supraphon