Lucius Szikora rozplieta sieť

Po deviatich mesiacoch sa vracia Lucius Szikora, úspešný mladý spevák pochádzajúci z Nových Zámkov, s novým, zatiaľ svojím najosobnejším singlom Sieť. Pieseň je o pocite, kedy nedokážete niekoho pustiť zo svojho života aj keď viete, že to je správne. Hlava, myšlienky, emócie proti tomu bojujú a ste zachytení v sieti danej osoby.

Chcel som dať zo seba von pocity, ktoré som cítil po rozchode. Cítil som, že toho v sebe držím až priveľa. Zároveň som mal potrebu napísať pesničku, ktorá síce bude mať vzhľadom na moju situáciu trošku depresívnejší text, ale nebude vyjadrovať smútok – je energická a rýchlejšia. Keď sa v nej niekto nájde, nezahĺbi sa do negatívnych myšlienok ale naopak, nakopne ho to k prijatiu nových a zaručene lepších zajtrajškov, zamýšľa sa sympatický spevák.

Pesničku sám nazval porozchodovou hymnou. Predtým ako singel vypustil do sveta, často sa k textu vracal, čo mu pomáhalo vyrovnať sa s danou životnou situáciou. V momente, keď som sa  zavrel do štúdia a dal zo seba von všetky svoje emócie, celé to zo mňa akoby opadlo a cítil som sa oslobodený, dodáva.

Marianna Šokyová
(redakčne krátené)