Majk Spirit predstavuje vlastný filantropický projekt

Keď sa približne pred dvoma mesiacmi začali šíriť správy o ničivých požiaroch Amazonského pralesa, osobnosti na celom svete upozorňovali na alarmujúci problém prostredníctvom sociálnych sietí. Jednou z najaktívnejších osobností v tejto oblasti v celosvetovom meradle sa stal herec a aktivista Leonardo Di Caprio. Na Slovensku sa o túto pálčivú tému aktívne verejne zaujímal predovšetkým Majk Spirit. V týchto dňoch prichádza slovenský raper s vlastnou filantropickou iniciatívoupodporí ňou Amazonský prales i dve slovenské charitatívne organizácie – Ligu za duševné zdravie a Detský domov Anjelik v Sečovciach.

Majk Spirit je popri svojej hudobnej kariére dlhoročne známy svojím aktívnym záujmom o problematiku ochrany životného prostredia. Netají sa ani tým, že venuje veľkú pozornosť viac než aktuálnej téme alarmujúcich klimatických zmien. Svoje názory v tomto smere verejne šíri prostredníctvom svojej tvorby – naposledy tak urobil na svojom najnovšom albume Nie som tu náhodou v skladbe s názvom Virgo.

Okrem toho sa úspešný slovenský raper už dlhé roky aktívne zúčastňuje benefičných koncertov a na svojich sociálnych sieťach pravidelne vyzýva k spoločenskej zodpovednosti, vzájomnému rešpektu a úcte.

Potrebu vzájomnej pomoci sa rozhodol pretaviť do svojho nového filantropického projektu, ktorý zverejnil v týchto dňoch na svojom Instagrame. Hlavným cieľom nového Majkovho projektu je pomoc priamo doma na Slovensku i v celosvetovom meradle. Zo všetkých modelov svojho oficiálneho merchandisingu vybral tri mikiny, z predaja ktorých celý zárobok venuje trom charitatívnym združeniam. K výťažkom z predaja navyše pridá vlastný finančný príspevok a celé sumy odošle pred Vianocami na účty daných troch organizácií.

Dizajny na tieto tri mikiny navrhli moji fanúšikovia v súťaži, ku ktorej som ich vyzval, vysvetľuje Majk Spirit vznik a proces celého projektu. Tieto tri boli tri víťazné návrhy, za ktoré hlasovali ľudia v mojich instastories. Tri dobročinné organizácie, na ktorých účty poputujú zárobky z predaja mikín, si následne vybrali samotní víťazi súťaže po debate so mnou, dodáva.

Charitatívna iniciatíva pod patronátom Majka Spirita potrvá do 16. decembra. Dovtedy môžu fanúšikovia objednávať tri mikiny na podporu spomínaných troch organizácií a podporiť tak spolu s ním dobrú vec.