Kam kráčaš, Mária?

Kam kráčam je nová autorská skladba Márie Podhradskej. Novinka pochádza z albumu Muzika a klip nakrúcala pri západe slnka v prekrásnej tatranskej prírode pod Kriváňom. Hudbu aj text si k novinke napísala samotná interpretka.

Možno sa niekedy ocitneme v živote v období, kedy nevieme s istotou povedať, aký má byť ďalší krok ktorý máme spraviť. Či sa máme rozhodnúť tak, alebo inak. Hľadáme to bezpečné miesto, kde sa budeme cítiť dobre. Všetci sme na ceste. Pre mňa sa niekedy aj tá cesta stáva cieľom, pretože vždy ma niekam dovedie. Je však dôležité nakoniec ten krok nejakým smerom spraviť, lebo inak sa nič nezmení, vysvetľuje proces tvorby Mária Podhradská.

S manželom sme mali kvôli jeho chorobe posledné dva roky ťažšie obdobie, a povedali sme si že naše túžby nebudeme odkladať, ale začneme si ich plniť hneď. A tak som začala spievať aj pre dospelých, a zdieľať cez piesne môj život aj s inými ľuďmi. Moje piesne vznikajú vždy v spojení s nejakou okolnosťou, v ktorej sa práve nachádzam, a s prežívaním, ktoré v nej mám. Veľmi ma teší a napĺňa keď mi po koncerte ľudia povedia, že ich tá pieseň oslovila, alebo ich povzbudila, alebo im priniesla nádej a radosť. A vtedy som spokojná že som niekomu mohla pomôcť, prezradila speváčka.

Máriu Podhradskú čaká vianočné turné, kde bude spievať vianočné piesne, ale aj piesne z albumu Muzika. Vianoce sú sviatky pokoja, nie zhonu. Iba keď sme v pokoji, sa čas zastaví a my vnímame svoj dych a tlkot svojho srdca. Dotýkame sa samých seba, svojich radostí, aj smútkov, svojich túžob, snov aj bolesti. To všetko patrí do života, to všetko patrí k Vianociam, ktoré sú práve o stretávaní sa a spoločnom prežívaní. Príďte s nami spočinúť v tónoch hudby a nechajte sa uniesť na jej krídlach do sveta pokoja, nádeje a radosti, ktorý je prítomný v našich srdciach, pozýva speváčka na koncerty.

03.12. Jacovce
08.12. Banská Bystrica
09.12. Bratislava
10.12. Trenčín
16.12. Košice
17.12. Jasov